wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek w Zielkowicach, nie żyje 18-latek. Policja wydała komunikat

Tragiczny wypadek w Zielkowicach, nie żyje 18-latek. Policja wydała komunikat

Łowiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 18 października. Niestety śmierć na miejscu poniósł 18-latek.

Łowiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku drogowego do którego doszło 18 października 2020 roku o godzinie 3.32 na drodze krajowej numer 70 w Zielkowicach. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w rejonie łuku drogi doszło do zderzenia dwóch jadących z przeciwnego kierunku pojazdów Opla Zafiry oraz ciężarowej Scanii z naczepą.

Niestety na skutek zdarzenia kierujący oplem 18-latek z powiatu łowickiego poniósł śmierć na miejscu. Kierujący scanią 48-latek z Grodziska Mazowieckiego nie odniósł obrażeń, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, czynności na miejscu były wykonywane pod nadzorem prokuratora. Śledztwo mające wyjaśnić przyczyny i okoliczności zdarzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Apelujemy o ostrożność na drogach, dostosowanie prędkości do aktualnie panujących, zmiennych warunków na drodze, zależnych od pogody czy też natężenia ruchu. Jesienna aura powoduje, że na drogach może być mokro i ślisko, a często padający deszcz zmniejsza widoczność na drodze.

źródło: KPP w Łowiczu