wersja testowa serwisu

Znoszenie obostrzeń w instytucjach kultury. Wojewoda Łódzki zachęca do zwiedzania zabytków w Łódzkiem

183096373_10160859668679167_6198903880027568182_n

Na terenie Muzeum w Nieborowie i Arkadii odbyła się konferencja prasowa poświęcona znoszeniu obostrzeń sanitarnych w instytucjach kultury.

- Zebraliśmy się dzisiaj, by zachęcać wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego, jak i mieszkańców Polski, aby pierwsze słoneczne i ciepłe dni w najbliższym czasie wykorzystywać na zwiedzanie zabytków w województwie łódzkim – mówił na konferencji prasowej Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński.

Wojewoda zwrócił też uwagę, że województwo łódzkie często jest pomijane i niedoceniane, chociaż bogate we wspaniałe zabytki, m.in. piękne kościoły: romańskie, gotyckie i barokowe; parki krajobrazowe: Spalski, Bolimowski czy Wzniesień Łódzkich; zamki i dwory szlacheckie. Warto je odwiedzać. 

- Dzisiaj jesteśmy na terenie województwa łódzkiego w placówce Muzeum Narodowego w Nieborowie i w Arkadii będącą naprawdę wyjątkowym miejscem, pełnym sentymentalno-romantycznego ducha w którym spajają się zarówno losy Polski jak i piękna architektura oraz urządzenie ogrodów – kontynuował wojewoda.

Również kurator Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Monika Antczak zachęcała do przyjazdu do Nieborowa i Arkadii, podkreślając, że warto odświeżyć sobie pamięć o tym miejscu, tym bardziej dlatego, iż będą udostępnione nowe atrakcje oraz przestrzenie dla zwiedzających.Nieborów wraz z lasami jego właścicieli i mieszkańców stanowi bardzo ciekawy punkt na osi historii oraz planie turystycznym. 

Zobacz materiał filmowy: