wersja testowa serwisu

Złożył fałszywe zawiadomienie o tonącej osobie, później awanturował się przed kościołem. Pijany 21-latek zatrzymany

policja-kajdanki

W niedzielne przedpołudnie wieruszowscy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który powiadomił o wymyślonej sytuacji, tonącej osoby. Teraz mieszkaniec powiatu wieruszowskiego odpowie przez sądem, za wywołanie niepotrzebnej czynności służb ratunkowych.

W niedzielę, 18 lipca przed godziną 10:00 dyżurny wieruszowskiej komendy policji został poinformowany, o tonącej osobie w zbiorniku wodnym w Biadaszkach, w gminie Galewice. Skierowani na miejsce policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej przeszukali wskazany rejon, gdzie nie zastali żadnego zagrożenia i osób potrzebujących jakiejkolwiek pomocy.

Policjanci szybko ustalili, że zgłaszającym wymyśloną sytuację jest 21–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Następnie mundurowi zostali powiadomieni, że mężczyzna ten awanturuje się w rejonie kościoła przy ulicy Parkowej w Galewicach. Na miejscu tej interwencji policjanci ustalili, że 21–latek zachowywał się irracjonalnie, krzyczał, natomiast z jego ust mundurowi wyczuwali woń alkoholu.

Po udzieleniu pomocy medycznej awanturnik uspokoił się. W tej sytuacji, za zakłócenie ładu i porządku publicznego policjanci ukarali mężczyznę wysokim mandatem karnym. 21–latek nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć policjantom, powodu zgłoszenia wymyślonej sytuacji, tonącej w Biadaszkach osoby. W związku z powyższym mężczyzna odpowie teraz przed sądem, za wywołanie niepotrzebnej czynności służb ratunkowych. Za takie zachowanie, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nawet do 1500 złotych. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tej sytuacji. Po zakończonej interwencji mężczyzna został przekazany rodzinie.

źródło: KPP w Wieruszowie