wersja testowa serwisu

Zduńskowolscy sportowcy mogą bezpłatnie korzystać z boiska pod balonem

balon

Jeden dzień wystarczył konstruktorom, by rozpiąć balon nad orlikiem przy Szkole Podstawowej nr 10. Zduńskowolscy sportowcy drugi rok z rzędu będą mogli korzystać z boiska również w sezonie zimowym. I jak w rok wcześniej – nie zapłacą za to ani złotówki.

Z boiska korzystać będą kluby sportowe i osoby indywidualne. – Mamy podpisane umowy z sześcioma klubami. Pięć będzie prowadzić treningi piłki nożnej, jeden rugby. Zgłosiło się też dziewięć grup indywidualnych. Zajęcia ogólnorozwojowe zorganizują nasi animatorzy – wymienia Magdalena Kazek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

MOSiR planuje też na boisku imprezy sportowe. – W najbliższą niedzielę zapraszamy na sportowe Mikołajki – zachęca Magdalena Kazek. O godz. 10.00 zaplanowano start turnieju w molkky, czyli fińską odmianę plenerowych kręgli, a o 13.30 rozpocznie się turniej piłki nożnej dla dzieci z roczników 2014 i 2015. Pod balonem odbędą się też zajęcia sportowe dla uczniów w trakcie ferii zimowych (4-17 stycznia 2020 r.). W nowym roku ruszy też kolejny sezon rozgrywek amatorskiej ligi piłki nożnej – inaugurację zaplanowano na 17 stycznia 2021 r. Hala działać będzie siedem dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.15 do 20.30, a w soboty i niedziele od 10.15 do 20.30. Pomiędzy każdą grupą zachowana będzie 15-minutowa przerwa, aby zmniejszyć liczbę kontaktów, co ma zapobiegać zarażeniu koronawirusem. Jeśli w Szkole Podstawowej nr 10 powrócą zajęcia stacjonarne, to w godzinach jej pracy hala będzie do dyspozycji uczniów i nauczycieli wf.

Powłoka balonu utrzymuje się w górze dzięki panującemu wewnątrz nadciśnieniu. Nie ma konstrukcji nośnej, jest zabezpieczona przez system stalowych lin zamocowanych do kotew gruntowych. Hala jest oświetlona i ogrzewana – ciepło dostarczają do niej Miejskie Sieci Cieplne.

Źródło: UM Zduńska Wola