wersja testowa serwisu

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali po pościgu 24-letniego kierowcę

269-129180

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali po pościgu 24-letniego kierowcę, który zignorował świetlne i dźwiękowe sygnały nakazujące zatrzymanie i próbował uciec. Teraz za swoje zachowanie kierujący daewoo odpowie przed sądem.

26 kwietnia 2021 roku, przed godziną 8:00 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali w okolicy zjazdu z trasy S-8 w miejscowości Czechy do kontroli drogowej pojazd marki Daewoo Lacetti. Kierujący tym pojazdem najpierw zatrzymał swój pojazd, a gdy stróże prawa wysiedli z oznakowanego radiowozu, aby przeprowadzić kontrolę, odjechał z impetem. Policjanci podjęli pościg za uciekinierem radiowozem z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Ten jednak nie reagował i kontynuował ucieczkę w kierunku Zduńskiej Woli. Do pościgu z polecenia dyżurnego włączyły się kolejne patrole, które na rondzie Macierzy Szkolnej zablokowały dalszą drogę ucieczki daewoo. 

Stróże prawa dynamicznie dokonali zatrzymania kierującego tym pojazdem. Okazało się, że za kierownicą daewoo siedział 24-latek z Łasku. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy oraz nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującemu. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Nie zatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP Zduńska Wola