wersja testowa serwisu

Zduńskowolscy policjanci na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów

policja---napis-2

Na terenie powiatu zduńskowolskiego przeprowadzone zostały działania pod nazwą ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi oraz kierujący jednośladami.

Genezą policyjnych działań "Niechronieni" Uczestnicy Ruchu Drogowego" jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Działania, tzw. „NURD" wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem objęte zostały miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych, wynikające z analizy bezpieczeństwa i wskazań na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

6 października 2021 roku, kiedy działania "NURD" były prowadzone policjanci wydziału ruchu drogowego zduńskowolskiej komendy stwierdzili 16 przypadków nieprawidłowego zachowania kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu. Dotyczyło to nieprawidłowego zachowania kierujących wobec pieszych i rowerzystów.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli