wersja testowa serwisu

Zduńskowolscy policjanci na inscenizacji bitwy z okresu II Wojny Światowej w Beleniu

269-135594

Podczas pikniku w Beleniu mundurowi ze Zduńskiej Woli, nie tylko dbali jak zawsze o bezpieczeństwo uczestników imprezy, ale również była to świetna okazja dla stróżów prawa, aby na specjalnym stoisku zaprezentować działalność formacji. Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami na temat bezpieczeństwa. Wielu odwiedzających dowiedziało się również jakie warunki należy spełnić, bu móc wstąpić w szeregi policji.

Zduńskowolscy policjanci wykorzystują każdą okazje, by promować wśród jak najszerszego grona osób bezpieczne postawy w życiu codziennym. 4 kwietnia 2021 roku pojawili się na specjalnie przygotowanym stoisku informacyjnym podczas inscenizacji w Beleniu. Główną atrakcją dnia była rekonstrukcja bitwy z okresu II Wojny Światowej, rozegranej nad rzeką Wartą. Służby mundurowe zaangażowane we wzięcie udziału w przedsięwzięciu, zaprezentowały się na przygotowanych przez siebie stoiskach. Niebieski namiot, który cieszył się dużym zainteresowaniem, oferował odwiedzającym możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego, nowoczesnego radiowozu oraz motocykla. Funkcjonariusze przekazywali cenne wskazówki, zawarte w ulotkach i na plakatach, które dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa osób starszych, cyberzagrożeń, a także metod działania oszustów. 

Nie brakowało atrakcji dla dzieci, które mogły pobrać własne odciski palców, pomalować rysunki związane z tematyką bezpieczeństwa. Na każdego czekał drobny upominek, w postaci elementu odblaskowego. Gadżet bardzo istotny, w kontekście zbliżającej się pory jesiennej, gdzie zmrok zapada szybciej. Piknik był również doskonałą okazją, aby promować zawód policjanta. Funkcjonariusze zapoznawali zainteresowanych z ofertą podjęcia służby w Policji. Udzielali informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi naszej formacji. Zainteresowani otrzymywali ulotki dotyczące doboru do służby w Policji.

Źródło: KPP Zduńska Wola