wersja testowa serwisu

Zduńskowolscy policjanci kontrolują przestrzeganie pandemicznych obostrzeń. Kilkadziesiąt osób ukaranych mandatami

269-128200
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Od soboty 27 marca 2021, kiedy zaostrzono obowiązujące przepisy, zduńskowolscy policjanci ujawnili wiele osób, niestosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, z czego na 42 osoby nałożyli mandaty karne. 

Przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa jest obowiązkiem nas wszystkich. Obowiązujące zasady bezpieczeństwa i obostrzenia także służą temu celowi. Policjanci codziennie kontrolują, czy mieszkańcy się do nich stosują. Wobec osób naruszających nakazy i zakazy podejmują interwencje, które w wielu przypadkach kończą się nałożeniem mandatów karnych, skierowaniem wniosków do sądu, czy też pouczeniem.

Na terenie powiatu zduńskowolskiego policjanci nie ujawnili funkcjonowania wbrew obowiązującym zakazom lub ograniczeniom żadnych lokali gastronomicznych, restauracji, dyskotek, ani klubów fitness. Lokale te, na co dzień kontrolowane są wspólnie z przedstawicielami inspekcji sanitarnej. Codziennej kontroli poddawane są także środki transportu publicznego. Tutaj także nie odnotowano naruszeń obowiązujących norm prawnych.

Zwracamy uwagę, że za lekceważące podejście do kwestii zasłaniania ust i nosa grozi mandat do 500 złotych. W przypadkach rażących naruszeń policjanci będą informować sanepid, który z kolei w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych.

Przypominamy też, że osoby objęte kwarantanną bezwzględnie powinny pozostać w domach, stosując się do decyzji służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie tych zasad grozi grzywna do 5000 złotych albo też kara pieniężna w wysokości do 30 tysięcy złotych nakładana przez sanepid. Funkcjonariusze codziennie sprawdzają stosowanie się do zasad kwarantanny.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli