Zduńska Wola: Spotkanie profilaktyczne dla bezpieczeństwa dzieci

269-158768
fot. KPP Zduńska Wola

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli, miały okazję spotkać się z policjantką ze zduńskowolskiej komendy. W ramach spotkania przeprowadzone została prelekcja na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także przemocy wśród rówieśników.

Celem spotkania z „zerówką" i I klasami w Szkole Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli, było uświadomienie młodym użytkownikom dróg zagrożeń z jakimi mogą się codziennie spotykać w drodze do i ze szkoły, a także edukacja w zakresie skutecznego ich unikania. 9 listopada 2022 roku, takie spotkanie odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli. Dzieci uczyły się zasad bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i sygnalizacji świetlnej. Ważnym punktem spotkania z policjantką, było również utrwalanie w świadomości młodych potrzeby używania odblasków po zmroku. Na koniec spotkania, wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

Policjantka spotkała się również z uczniami klas szóstych. Poruszono temat przemocy wśród rówieśników, agresji słownej i wzajemnym dokuczaniu, które prowadzi do nienawiści. Rozmawiano jak tego unikać i nie dać się sprowokować do negatywnego zachowania.

Źródło: KPP Zduńska Wola