[ZDJĘCIA] Nieudany początek sezonu Pogoni. Jutrzenka Warta górą w Zduńskiej Woli

32C33D62-7A99-41EF-818F-5227A48DF71A

W sobotę, 17 sierpnia na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Michał Bistuła) rozegrała mecz 2 kolejki 4 ligi łódzkiej z zespołem Jutrzenki Warta. Mecz zakończył się zwycięstwem gości.

W drugiej kolejce łódzkiej czwartej ligi gracze czwartoligowej Pogoni Zduńska Wola ulegli przed własną publicznością Jutrzence Warta 1:3. Żółto-zielono-czarni wciąż czekają na pierwsze ligowe punkty.

Zduńskowolanie już w 4. minucie stworzyli sobie groźną okazję. Futbolówkę pod polem karnym Jutrzenki przejął Wojciech Chmielewski. Skrzydłowy zagrał ją do Mateusza Brozia, który zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Przyjezdnych uratowała dobra interwencja Michała Chachuły, który sparował strzał napastnika Pogoni w boczną strefę boiska. Kilka chwil później po dwójkowej akcji Dawida Sarafińskiego z Adrianem Budką na bramkę Chachuły uderzył Patryk Sławiński.

Mimo ataków zduńskowolan to goście objęli prowadzenie. W 14. minucie z rzutu wolnego uderzał Mariusz Woźniak, a piłka odbiła się od słupka i spadła pod nogi czyhającemu na trzecim metrze Jakubowi Młynarskiemu, który bez problemów umieścił ją w siatce. Kilka minut później w „szesnastce" Warty szarżował Chmielewski. Skrzydłowy zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, ale żaden z partnerów nie zdołał skorzystać z błędu Chachuły, który odbił futbolówkę wprost przed siebie.

Po niespełna dwóch kwadransach gry przyjezdni zadali drugi cios. Woźniak prostopadłym podaniem obsłużył Marcina Kobierskiego, a ten wyłożył ją Piotrowi Burskiemu, który z kilku metrów podwyższył prowadzenie Jutrzenki. Zespół trenera Michała Bistuły nie zamierzał jednak odpuścić i w 36. minucie wypracował rzut karny. W „szesnastce" faulowany był Budka, a pewnym egzekutorem „jedenastki" okazał się Broź. Tuż przed przerwą ponownie zduńskowolan postraszył Woźniak, trafiając z rzutu wolnego w poprzeczkę.

Druga połowa rozpoczęła się od doskonałej sytuacji Pogoni. Prawą flanką szarżował Sarafiński. Skrzydłowy zagrał piłkę wzdłuż ósmego metra, gdzie dopadł do niej Radosław Pęciak. Uderzenie pomocnika żółto-zielono-czarnych zatrzymało się na słupku. W odpowiedzi jeden z gości trafił w poprzeczkę. W 65. minucie po zamieszaniu w polu karnym Pogoni świetnie interweniował Artur Melon zatrzymując Marcina Kobierskiego. W odpowiedzi po centrze Sarafińskiego główkował Broź, ale kapitalną robinsonadą popisał się Chachuła zatrzymując piłkę na linii bramkowej.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się na kwadrans przed końcem meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego największym sprytem w polu karnym Pogoni wykazał się Maciej Dudek, który z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki. Ten sam zawodnik kilka minut później obił jeszcze słupek.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w sobotę, 24 sierpnia o godzinie 11:00na wyjeździe z drugim zespołem Łódzkiego Klubu Sportowego.

Pogoń Zduńska Wola - Jutrzenka Warta 1:3 (1:2)

0:1 - Jakub Młynarski (14')

0:2 - Piotr Burski (27')

1:2 - Mateusz Broź (36' rzut karny)

1:3 - Maciej Dudek (76')

Pogoń: Melon – Szarpak (80. Pręcikowski), Retkowski (75. Porada), Wolny, Smolarek (88. Osmulski) – Chmielewski (75. Bartczak), Pęciak (65. Konieczny), Sławiński, Budka, Sarafiński - Broź

Trener drużyny: Michał Bistuła

Kierownik drużyny: Kamil Nowacki

ŻóŁte kartki: Szarpak, Sarafiński, Broź, Retkowski (Pogoń) - Swędrowski, Burski, Bednarek (Jutrzenka)

Sędziowie: Adam Sekuterski (główny) - Jakub Olejniczak, Tomasz Lota (asystenci) WS Łódź