[ZDJĘCIA] Nieudana inauguracja sezonu żeńskiej drużyny Pogoni Zduńska Wola

DSC0205_20190902-120715_1
Pogoń Zduńska Wola

W niedzielę, 1 września, na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli, drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Wojciech Stasiak) rozegrała mecz I kolejki 2 ligi kobiet z zespołem Zamłynia Radom. Po ciekawym i wyrównanym spotkaniu wynik meczu został rozstrzygnięty w doliczonym czasie gry.

Inauguracja nowego sezonu w 2 lidze kobiet w wykonaniu zawodniczek Pogoni nie była udana. W porównaniu z ubiegłym sezonem nastąpiło wiele zmian kadrowych w drużynie Pogoni. Z klubu odeszło kilka zawodniczek: Beata Rogowska i Michalina Sutowicz zdecydowały się na grę w trzecioligowym Włókniarzu Konstantynów, z dalszej gry w piłkę zrezygnowały Paulina Koryń, Klaudia Łoboda, Olga Kopeć i Jowita Łuczak. Natomiast do klubu zostało pozyskanych pięć zawodniczek: Bramkarka Magdalena Samiec i Anna Bergier z trzecioligowego zespołu PTC Pabianice, Paulina Marcińska i Patrycja Piekarska z ULKS MOSiR Sieradz (zespół ten został wycofany w przededniu rozpoczęcia drugoligowych rozgrywek) oraz Zuzanna Szulc z UKS SMS Łódź.

Początek meczu należał do zespołu gości, który jest beniaminkiem 2 ligi. W 9 minucie precyzyjnym strzałem zza pola karnego gospodarzy bramkę dla przyjezdnych strzeliła Klaudia Żabińska. W 26 minucie drużyna "Pogonistek" wyrównała po bramce Patrycji Piekarskiej, która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego Anny Bergier. Do końca pierwszej połowy meczu dobrych okazji dla gospodarzy na strzelenie bramek nie wykorzystały Julita Torzewska oraz Julita Augustyniak, które przegrały pojedynki z bramkarka gości.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęły zawodniczki z Radomia, które częściej gościły pod bramką Magdaleny Samiec. W 58 minucie po błędzie w środku pola piłkę przejęła Milena Pałosa i wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką Pogoni. Drużyna Pogoni ponownie musiała odrabiać straty co udało się w 71 minucie Julicie Torzewskiej, która w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę gości. Do końca meczu oba zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. Przed końcem meczu bliżej strzelenia bramki były "Pogonistki", ale zarówno Julita Augustyniak jak i rezerwowa w tym spotkaniu Justyna Kubik nie zdołały pokonać bramkarki Zamłynia. Nie wykorzystane sytuacje zemściły się w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Zwycięską bramkę dla gości mocnym strzałem w długi róg bramki zespołu Pogoni zdobyła ponownie w tym meczu Klaudia Żabińska.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - ZAMŁYNIE RADOM 2:3 (1:1)

0:1 - Klaudia Żabińska (9')

1:1 - Patrycja Piekarska (26')

1:2 - Milena Pałosa (58')

2:2 - Julita Torzewska (71')

2:3 - Klaudia Żabińska (90'+2)

Pogoń: Magdalena Samiec - Julia Szymczak, Weronika Sobczak, Julita Augustyniak (75' Justyna Kubik), Patrycja Okoń - Zuzanna Szulc, Martyna Szymczak, Patrycja Piekarska, Paulina Marcińska - Julita Torzewska, Anna Bergier

Trener drużyny: Wojciech Stasiak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

Sędziowie: Daria Zagórska (główna) - Laura Sapela - Marta Malinowska (asystentki) - WS Łódź

ŻÓŁTE KARTKI:
Zuzanna Szulc (Pogoń)
Oliwia Janas (Zamłynie)

Następny mecz drużyna Pogoni rozegra w niedzielę, 8 września, o godzinie 16:00 na wyjeździe z zespołem Tygrys Huta Mińska.