Zbliża się duża impreza w Parzęczewie. Przed nami otwarcie największego pumptracka w Polsce!

zdjecie-w-tle-PUMPTRACK
Już w najbliższą sobotę (23 września) czekają nas nie lada emocje podczas pierwszych zawodów rozgrywanych na pumptracku w Parzęczewie.

Tego dnia odbędą się Ogólnopolskie Zawody w Kolarstwie Grawitacyjnym oraz Mistrzostwa Polski Pumptrack. Głównym organizatorem Ogólnopolskich Zawodów w Kolarstwie Grawitacyjnym jest Stowarzyszenie Przyjaciół Kolarstwa i Turystyki Rowerowej Peleton, które na ten cel pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawody mają na celu popularyzację tej dyscypliny sportowej wśród mieszkańców. Kto nie czuje się jeszcze na siłach, aby wziąć udział w zawodach będzie mógł pod okiem instruktorów zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego uprawiania tego rodzaju kolarstwa.

Po zawodach dla amatorów na torze PRO zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Pumptrack dla zawodników z licencją PZKol. Organizatorem tych zawodów jest Gmina Parzęczew przy współpracy z Okręgowym Związkiem Kolarskim w Łodzi oraz Polskim Związkiem Kolarskim. W zawodach wezmą udział profesjonalni zawodnicy pumptrack, których umiejętności w jeździe na torze z pewnością nie jednego kibica przyprawią o szybsze bicie serca.

Po zawodach odbędą się dodatkowe konkursy z nagrodami dla najlepszych zawodników startujących w tym dniu.

Program zawodów:
8:30 - otwarcie biura zawodów
10:00 - rozpoczęcie Ogólnopolskich Zawodów w Kolarstwie Grawitacyjnym

Po zakończeniu odbędzie się wręczenie nagród dla zwycięzców.

13:00 - uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw Polski oraz trzeciego etapu Pucharu Polski Pumptrack

Po zakończeniu zawodów MP zostaną rozegrane dodatkowe konkurencje z nagrodami dla najlepszych zawodników.

Dekoracja oraz oficjalne zamknięcie zawodów przewidziane jest w godzinach 17:00-18:00.
Zobacz materiał filmowy: