Najważniejsze wideo w ezd24

Zabójstwo na al. 3 Maja w Piotrkowie Trybunalskim: Zadała jeden, ale skuteczny cios nożem w serce. Iwona B. w areszcie!

Zabójstwo na al. 3 Maja w Piotrkowie Trybunalskim: Zadała jeden, ale skuteczny cios nożem w serce. Iwona B. w areszcie!
fot. poglądowe

​Piotrkowska Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo przeciwko Iwonie B. Kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa. Do makabrycznej zbrodni na al. 3 Maja doszło w miniony weekend. W nocy z piątku na sobotę pokrzywdzony został śmiertelnie ugodzony nożem w serce. Podejrzana została aresztowana na najbliższe 3 miesiące.

Informację o zbrodni, jaki i czynnościach wykonanych wobec podejrzanej o zabójstwo do którego doszło w nocy z 10 na 11 listopada potwierdza Magdalena Czołnowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie

- Iwona B. działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Marcina O., zadała pokrzywdzonemu jedno uderzenie nożem w klatkę piersiową powodując u niego ranę kłutą w okolicy serca, w wyniku której Marcin O. poniósł śmierć na miejscu zdarzenia - przekazuje Magdalena Czołnowska, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Kobiecie przedstawiono zarzut z art. 148 § 1 k.k, czyli o zabójstwo. Wobec Iwony B., zgodnie z postanowieniem piotrkowskiego Sądu Rejonowego z 13 listopada zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

- Obecnie wykonywane są czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia. Ze względu na wczesny etap śledztwa i realizowane czynności, kierując się dobrem postępowania przygotowawczego Prokuratura nie może na chwilę obecną udzielić bardziej szczegółowych informacji - dodaje Magdalena Czołnowska, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim

Czyn z art. 148 § 1 kk zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10 albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.