Za nami trzeci sparing Pogoni. Zduńskowolanie przegrali z Unią Skierniewice

ezd

W trzecim meczu sparingowym w bieżącym okresie przygotowawczym zespół trenera Michała Bistuły zmierzył się na wyjeździe z Unią Skierniewice, przedstawicielem III ligi gr. I. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 4:0.

Pierwsza połowa była wyrównana, a oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji strzeleckich. Pierwszą już w 9. minucie miał Konrad Niedzielski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Łojszczyka przymierzył z „woleja". Piłkę zmierzającą do bramki wybił z linii bramkowej Rafał Porada. W odpowiedzi minimalnie nad bramką miejscowych uderzył Mateusz Broź. Chwilę potem po dograniu Brozia dobrej sytuacji nie wykorzystał Mikael Idzikowski, trafiająć w boczną siatkę. W 19. minucie szarżującego Brozia tuż przed polem karnym sfaulował Mateusz Stępień. Na uderzenie zdecydował się Adam Konieczny, jednak trafił prosto w mur. Nie minęło 120 sekund, a zespół trenera Rafała Smalca objął prowadzenie. Po wyrzucie futbolówki z autu, piłka trafiła pod nogi Dawida Przezaka, który na raty pokonał Artura Melona.
W drugiej odsłonie coraz większą przewagę zyskiwali gospodarze.

Po niespełna kwadransie od rozpoczęcia tej części gry wynik podwyższył Michał Wrzesiński wykorzystując podanie Marcina Pieńkowskiego. Kilka chwil później błąd popełniła defensywa Pogoni, a Rafał Parobczyk znalazł się sam na sam z Krzysztofem Chruścielem. Golkiper żółto-zielono-czarnych popisał się świetną interwencją, ratując swój zespół przed utratą gola. W 68. minucie było już 3:0, a skierniewiczanie skopiowali swoją akcję sprzed dziesięciu minut. Tym razem z najbliższej odległości trafił Maciej Wilanowski. Ten sam zawodnik zakończył strzelanie w 84. minucie, wykorzystując dośrodkowanie w pole karne.

W najbliższą sobotę (8 lutego) podopieczni trenera Michała Bistuły zmierzą się na stadionie miejskim w Zduńskiej Woli z LKS Kwiatkowice. Początek spotkania o godz. 14:00.

Unia Skierniewice – Pogoń Zduńska Wola 4:0 (1:0)
Bramki: Dawid Przezak 21, Michał Wrzesiński 58, Maciej Wilanowski 68, 84

Pogoń Zduńska Wola: Melon (55. Chruściel) – Budka, zawodnik testowany (65. Pęciak), Porada (73. Sławiński), Kobryń – Konieczny (30. Szarpak), Pęciak (46. Smolarek), Okachi, Sarafiński (55. Idzikowski), Idzikowski (30. Chmielewski), Broź (60. Konieczny, 80. Śmietański)