wersja testowa serwisu

Za nami Powiatowe obchody Święta Policji w Łowiczu

263-133805
fot. KPP w Łowiczu

W piątek, 23 lipca 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łowiczu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Jest to dzień, w którym policjanci otrzymują awanse na wyższe stopnie służbowe a także okazja do tego, by podziękować policjantom i pracownikom Policji za ich pracę i zaangażowanie.

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Łowicki - Marcin Kosiorek oraz Zastępca Burmistrza Miasta Łowicza - Bogusław Bończak. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Łowiczu mł. insp. Bartłomiejowi Karchowi przez dowódcę uroczystości – Naczelnika Wydziału Prewencji - podinsp. Mariusza Boczka. Następnie głos zabrał Szef Łowickiej Policji, który przywitał zebranych. Z okazji Święta Policji zwrócił się do policjantek i policjantów, dziękując za ciężką służbę, wymagającą niejednokrotnie wyrzeczeń i poświęceń. Podziękował również pracownikom cywilnym, za ich pracę.

W tym roku z okazji Święta Policji awanse otrzymało 48 funkcjonariuszy w tym:
-  19 w korpusie aspirantów
- 23 w korpusie podoficerów
- 6 w korpusie szeregowych

Po wręczeniu awansów głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych, wyrażając słowa uznania za trud codziennej służby.

Serdecznie gratulujemy wszystkim awansowanym.

źródło: KPP w Łowiczu