Za nami derby ziemi sieradzkiej. Pogoń musiała uznać wyższość Warty

165648656_1604958159893498_1247393033484677537_o

W derbach ziemi sieradzkiej, pierwszy zespół Pogoni musiał uznać wyższość Warty Sieradz. Podopieczni trenera Rafała Bartona przegrali na Stadionie Miejskim w Sieradzu 0:2. Bramki dla rywali zza miedzy zdobyli Adam Patora i Wiktor Płaneta.

Gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję już w 6. minucie, gdy Adam Patora wyłożył futbolówkę nadbiegającemu Damianowi Głowackiemu, a ten uderzył nad poprzeczką. Kilkanaście minut później, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska uderzał Patora a świetną interwencją popisał się Krzysztof Chruściel. W 28. minucie drugą żółta i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Patryk Retkowski. Sieradzanie bardzo szybko wykorzystali grę w liczebnej przewadze. W 32. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wynik spotkania otworzył Patora.

Druga odsłona zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy w 52. minucie podwyższyli prowadzenie. Łukasz Chojecki prostopadłym podaniem obsłużył Płanetę, który w sytuacji sam na sam pokonał Chruściela. Kilka chwil później dwójkową akcję Mikaela Idzikowskiego i Princewilla Okachiego niecelnym strzałem zakończył Bartłomiej Sobczak. W 70. minucie ponownie oko w oko z Chruścielem stanął Płaneta, lecz tym razem góra w tym pojedynku okazał się golkiper Pogoni.

Warta Sieradz – Pogoń Zduńska Wola 2:0 (1:0)

Bramki: Adam Patora 32, Wiktor Płaneta 52

Pogoń Zduńska Wola: Chruściel – Swędrowski, Retkowski, Porada, J. Kaczmarek (85. Nowak) – Chmielewski (46. Sobczak), P. Kaczmarek, Okachi, Majerz, Budka – Idzikowski (75. Pawlak)

Źródło: Pogoń Zduńska Wola