Wysoka przegrana Pogoni Zduńska Woli w pierwszym tegorocznym sparingu

147423073_1569652533424061_9143859101969359449_o

W sobotę (6 lutego) pierwszy zespół Pogoni rozegrał pierwszy mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w łódzkiej IV lidze. Podopieczni trenera Rafała Bartona przegrali na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z LKS Kwiatkowice 1:8.

Jako pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie zduńskowolanie. W 15. minucie na bramką LKS uderzył Mikael Idzikowski. Niewykorzystana okazja zemściła się niespełna 120 sekund później, gdy podanie Łukasza Kubiaka wykorzystał zawodnik testowany i było 0:1. W 29. minucie kąśliwie z rzutu wolnego strzelił Adrian Budka, jednak piłka minęła słupek. Skuteczni byli za to przyjezdni, którzy odpowiedzieli 60 sekund później. Futbolówkę na połowie Pogoni przejął Jardel Muniz Cruz i wyłożył ją zawodnikowi testowanemu, który z kilku metrów podwyższył prowadzenie kwiatkowiczan. Ten sam zawodnik wykorzystał w 35. Minucie zamieszanie w polu karnym żółto-zielono-czarnych i strzałem „w długi róg" skompletował hat-tricka. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Brazylijczyk Jardel.

W drugiej połowie w zespole Pogoni pojawiło się kilku młodych zawodników. W 60. minucie po świetnej akcji Michała Bogdana było 0:5, zaś kilka chwil później prowadzenie LKS podwyższył Krzysztof Sut. Zduńskowolanie zdobyli jedynego gola w 68. minucie, po niefortunnej interwencji Łukasza Kubiaka, który zaskoczył własnego golkipera. Przyjezdni zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Sut, zaś strzelanie zakończył Bogdan. Pod koniec meczu swoich szans szukali jeszcze Wojciech Chmielewski oraz Aleksander Majerz, ale w obu przypadkach piłka w niewielkiej odległości minęła słupek bramki kwiatkowiczan.

Pogoń Zduńska Wola – LKS Kwiatkowice 1:8 (0:4)

Bramki: Łukasz Kubiak 68-samobójcza - zawodnik testowany 17, 30, 35, Jardel Muniz Cruz 45, Michał Bogdan 60, 78, Krzysztof Sut 67, 75

Pogoń Zduńska Wola: Chruściel – Chmielewski, P. Kaczmarek, Lipski, Swędrowski – K. Kaczmarek, Budka, Okachi, Kaleta, Konieczny – Idzikowski

Grali także: Majerz, Pawlak, Śmietański, Nowak, Owczarek, Dudek, Kmiecik

Źródło: Pogoń Zduńska Wola