Wypadek na skrzyżowaniu ulic Getta Żydowskiego i Łódzkiej

269-165596

Przed godziną 6:00, 14 marca w Zduńskiej Woli na skrzyżowaniu ulic Getta Żydowskiego i Łódzkiej, doszło do kolizji. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to przyczyna tego zdarzenia. Poranny pośpiech i słaba koncentracja mogą doprowadzić do dodatkowego stresu związanego z kolizją. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

O godzinie 5:40,14 marca 2023 roku, w Zduńskiej Woli, 30-letni kierujący samochodem marki Peugeot, jadąc ulicą Getta Żydowskiego w kierunku ronda Polskiej Macierzy Szkolnej, nie ustąpił pierwszeństwa 39-letniemu kierowcy samochodu marki Ford, który jechał od Tymienic w kierunku Placu Wolności. W wyniku zdarzenia, uszkodzeniu uległy oba pojazdy. Kierowcy trzeźwi, żaden nie wymagał pomocy medycznej. Sprawca kolizji ukarany mandatem w kwocie 1050 złotych. Zatrzymano dowody rejestracyjne.

Poranny pośpiech oraz zbyt mała koncentracja na drodze, mogą doprowadzić do stresu związanego z kolizją. Na drodze zawsze należy uwzględnić także stan nawierzchni (np. dziury, wyboje), natężenie ruchu, w tym również pieszych, a nawet oślepiające słońce. Każdy element zagrożenia, połączony z małym doświadczeniem lub złym samopoczuciem kierowcy, może doprowadzić do wypadku lub kolizji.

Policja apeluje do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.
Korzystajmy z drogi w sposób rozsądny i bezpieczny. Jeżeli planujemy podróż samochodem to przede wszystkim:
-zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów i jego wyposażenie,
- ruszajmy w podróż wyspani, wypoczęci i trzeźwi,
- bezwzględnie pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu urządzeń do przewozu dzieci,
- sygnalizujmy swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu,
- wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację.

Źródło: KPP Zduńska Wola