Wyjazd Pogoni do Opoczna. Zduńskowolanie pokonali Ceramikę

116909513_1411153549273961_7883269232483849796_n

W 2. kolejce łódzkiej czwartej ligi pierwszy zespół Pogoni wygrał na wyjeździe z Ceramiką Opoczno 2:0. Bramki dla żółto-zielono-czarnych zdobyli Rafał Swędrowski oraz Aleksander Majerz.

Sobotnią konfrontację mogli bardzo dobrze rozpocząć gospodarze. W 4. minucie po uderzeniu Kacpra Panfila z okolic szesnastego metra świetną interwencją popisał się Artur Melon. Kilka minut później prostopadłym podaniem został obsłużony Marcin Mirecki. Skrzydłowy Ceramiki ściął akcję do środka i uderzył z linii pola karnego. Na szczęście dla zduńskowolan futbolówka ominęła prawy słupek bramki. W 33. minucie kapitalną okazję miała Pogoń. Aleksander Majerz podał „w uliczkę" do Radosława Pęciaka, a ten minął golkipera miejscowych i z ostrego kąta posłał futbolówkę w kierunku bramki. Ta w niewielkiej odległości minęła lewy słupek.

Chwilę potem gości z opresji ponownie uratował Melon, wygrywając pojedynek sam na sam z jednym z graczy Ceramiki. Tuż przed przerwą Pogoń objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Ceramiki. Tam największym sprytem wykazał się Rafał Swędrowski, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Pogoni. W 57. minucie w „szesnastce" gospodarzy sfaulowany został dobrze dysponowany tego dnia Swędrowski, a sędzia Adam Faliszewski bez wahania wskazał na rzut karny. Dodatkowo, za krytykę orzeczeń arbitra, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Patryk Wijata. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Pęciak, jednak doświadczony pomocnik przegrał próbę nerwów z Piotrem Gwardą. Po tych wydarzeniach mecz się otworzył, a oba zespoły na zmianę wyprowadzały akcje ofensywne.

Gospodarze szukali swoich szans po dośrodkowaniach z bocznych stref boiska, ale w powietrzu niepodzielnie panował Melon. Z kolei, podopieczni trenera Michała Bistuły szukali prostopadłych piłek. W 80. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Budki najwyżej w polu karnym opocznian wyskoczył Wojciech Kucharski. Gwarda zdołał instynktowną paradą odbić uderzenie debiutującego w barwach Pogoni zawodnika, lecz przy dobitce Majerza był już bez szans.

Ceramika Opoczno – Pogoń Zduńska Wola 0:2 (0:1)
Bramki: Rafał Swędrowski 45, Aleksander Majerz 80

Pogoń Zduńska Wola: Melon – Budka, Sławiński, Porada, Bartos – Konieczny (17. Majerz), Swędrowski, Okachi, Szarpak (65. Kucharski), Chmielewski – Pęciak (85. Wolny)

Źródło: Pogoń Zduńska Wola