Najważniejsze wideo w ezd24

Współpraca zduńskowolskiej policji z ZUS na rzecz Seniorów

269-182282
fot. KPP Zduńska Wola

15 października, na terenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zduńskiej Woli w ramach „Dnia Seniora" odbyło się spotkanie policjantki i pracownika ZUS z mieszkańcami. Rozmawiano z zainteresowanymi, omawiając różnego rodzaju zagrożenia, między innymi o oszustwach metodą "na pracownika ZUS", na szkodę seniorów

Działania oparte były o porozumienie zawarte między Policją, a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w sprawie współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli. Policjantka zduńskowolskiej komendy, razem z koordynatorką do spraw komunikacji społecznej i edukacji ZUS, rozmawiały z zainteresowanymi, na temat bezpieczeństwa.

Przestrzegały seniorów, przed oszustami podającymi się za rzekomych pracowników ZUS. Informowały, że urzędnicy nie odwiedzają swoich klientów w domach, nie wysyłają e-mailem faktur, gdzie należy wejść w przysłany link, nie zapraszają telefonicznie na spotkania w sprawie dziedziczenia składek emerytalnych, nie chodzą z ofertą poradnictwa po domach klientów, nie dzwonią nigdy z propozycją jakiegokolwiek doradztwa finansowego. Takie zaproszenia i spotkania służą jedynie wyłudzeniu danych. Dlatego warto znać metody działania sprawców, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Zainteresowani w punkcie informacyjnym otrzymywali ulotki informujące w jaki sposób działają oszuści i jak nie ulec im namowom. Każdy otrzymał również elementy odblaskowe, które po zapadnięciu zmroku, założone na wierzchnią odzież, w znacznym stopniu poprawiają widoczność pieszego i rowerzysty.

Źródło: KPP Zduńska Wola