Wsparcie dla rodziców i dzieci. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza na dzień otwarty

rodzic-dziecko-pixabay
fot. pixabay

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zduńskiej Woli zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 15 czerwca br. Będzie to doskonała okazja, by skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów, którzy pomogą rodzicom lepiej zrozumieć potrzeby swoich dzieci i wspierać je w codziennym rozwoju. Przygotowano bogaty program pełen ciekawych wykładów, warsztatów i indywidualnych konsultacji.

Jaki jest program dnia otwartego?

Godz. 10:00-11:00 – „Higiena cyfrowa – czym jest i jak o nią zadbać" – wykład dla rodziców.

W dzisiejszych czasach dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranami komputerów, tabletów i smartfonów. Jak zadbać o to, by technologia służyła, a nie szkodziła? O tym opowie specjalista podczas wykładu, który pomoże rodzicom zrozumieć zasady higieny cyfrowej i wdrożyć je w życie rodzinne.

Godz. 10:00-11:00 – „Jak Zachęcić Dziecko do Współpracy z Rodzicami"

Czy Twoje dziecko niechętnie wykonuje polecenia i trudno nawiązać z nim współpracę? Ten warsztat jest dla Ciebie! Specjaliści przedstawią skuteczne metody budowania pozytywnych relacji z dziećmi oraz techniki motywowania ich do współpracy.

Godz. 11:00-12:00 – Konsultacje ze specjalistami

Indywidualne konsultacje z ekspertami to doskonała okazja, by uzyskać fachowe porady w zakresie edukacji i wychowania. Do dyspozycji rodziców będą m.in. pedagog, pedagog resocjalizacyjny, oligofrenopedagog, surdopedagog, neurologopeda oraz specjalista SI (Integracji Sensorycznej).


Godz. 12:00-13:00 – „Jak Rozwijać Mowę Małego Dziecka" – wykład dla rodziców dzieci w wieku 2,5-3,5.

Wczesne lata życia dziecka są kluczowe dla jego rozwoju językowego. Podczas tego spotkania rodzice dowiedzą się, jakie ćwiczenia i zabawy wspomagają rozwój mowy oraz jak rozpoznać ewentualne trudności i kiedy szukać pomocy specjalisty.

Godz. 12:00-13:00 – „Czy moje dziecko ma problem z matematyką, czy nie chce się jej uczyć" – Wykład dla Rodziców Uczniów Klas 1-3.

Matematyka może być prawdziwym wyzwaniem dla wielu dzieci. Rodzice uczniów klas 1-3 dowiedzą się, jak rozpoznać, czy ich dziecko ma trudności w nauce matematyki, czy może brakuje mu motywacji. Specjaliści przedstawią sposoby na wspieranie dzieci w nauce tego przedmiotu.

Dzień otwarty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej to nie tylko szansa na zdobycie cennych informacji, ale także możliwość bezpośredniego kontaktu z ekspertami. Dzięki różnorodnym zajęciom rodzice będą mogli lepiej zrozumieć potrzeby swoich dzieci i uzyskać wsparcie w codziennych wyzwaniach wychowawczych i edukacyjnych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli