Wielkie emocje w Kutnie. Unia Skierniewice obroniła Wojewódzki Puchar Polski

117143660_1686425884859115_6801456485892568860_o

Po raz drugi z rzędu piłkarze Unii Skierniewice triumfowali w wojewódzkich rozgrywkach o Puchar Polski. Tym razem w finale zmierzyli się z Pelikanem Łowicz, którego pokonali 3:2. W nagrodę zainkasowali czek na 40 tys. zł i uzyskali prawo gry na ogólnopolskiej arenie. W 1/32 rozgrywek Totolotek Pucharu Polski Unia zmierzy się z Widzewem.

Spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Kutnie miało niesamowity przebieg i dramaturgię. Dość powiedzieć, że na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry było 2:1 dla Pelikana! Końcówka należała jednak do Unii. W 88. minucie do remisu doprowadził Marcin Pieńkowski, a szalę zwycięstwa na stronę skierniewiczan w drugiej minucie doliczonego czasu gry przechylił Kamil Łojszczyk.

Wcześniej dwa razy na prowadzenie wychodził zespół z Łowicza. Tuż przed końcem pierwszej połowy wynik otworzył Piotr Piekarski, który na listę strzelców wpisał się również w 76. minucie, gdy wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką w polu karnym. Te dwie bramki rozdzieliło trafienie Pawła Czarneckiego w 63. minucie. Był to pierwszy w tym meczu gol dla Unii. Dwa kolejne pozwoliły skierniewickiej ekipie obronić trofeum zdobyte przed rokiem.

Po zakończeniu spotkania odbyła się dekoracja, podczas której medale, puchar i czeki wręczali m.in. prezes Łódzkiego ZPN Adam Kaźmierczak i wiceprezes ŁZPN Stanisław Sipa. Unia otrzymała czek o wartości 40 tys. zł, a Pelikan - 10 tys. zł.

Finał Okręgowego Pucharu Polski ŁZPN 2019/2020

Unia Skierniewice - Pelikan Łowicz 3:2 (0:1). Bramki: 0:1 Piotr Piekarski (45), 1:1 Paweł Czarnecki (63), 1:2 Piotr Piekarski (76, z karnego), 2:2 Marcin Pieńkowski (88). 3:2 Kamil Łojszczyk (90+2). Sędziował: Tomasz Lewandowski.