Najważniejsze wideo w ezd24

W Zduńskiej Woli startuje akcja "Zawieszony posiłek". Na czym ona polega?

sercekawa
fot. ilustracyjne/UM Zduńska Wola

Rozgrzewający posiłek w restauracji, ciepła kawa w kawiarni czy słodkości z cukierni. Dla osób potrzebujących startuje akcja „Zawieszony posiłek". To pomysł zgłoszony przez radnego Zduńskowolskiej Rady Seniorów.

Dobro to wynik dzielenia. W Zduńskiej Woli startuje „Zawieszony posiłek". Inicjatywa zgłoszona przez zduńskowolskiego radnego polega na pozostawieniu kilku złotych na ciepły posiłek w restauracji, rozgrzewającej kawy bądź słodkości w cukierni. Pomóc może każdy wykupując i „zawieszając" opłacony wcześniej paragon.

– Wysokie ceny podstawowych produktów i rozpędzona inflacja powoduje, że ubożejemy w zastraszającym tempie. Kiedy zamawiamy w restauracji jedzenie dla siebie, możemy poprosić, aby do naszego rachunku doliczono koszt dodatkowego obiadu. Posiłek trafi do osoby, która po opłaceniu rachunków czy wykupieniu leków nie ma już pieniędzy na jedzenie – wyjaśnia Stanisław Czernik, wiceprzewodniczący Zduńskowolskiej Rady Seniorów.

– Bardzo dziękuję za zgłoszenie pomysłu. Nasi seniorzy są impulsem do zmian oraz tworzenia miejskich przestrzeni – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.


Miejsca, w których będzie można zawiesić posiłek, kawę bądź chleb oznaczone będą specjalnymi nalepkami. Na ustawionej tablicy będą wisiały opłacone wcześniej paragony .Osoba potrzebująca może go zdjąć i wymienić przy kasie. – Projekt dopiero startuje, lecz już pracujemy, aby kolejni partnerzy dołączyli do akcji. Zapraszam do współpracy lokalne restauracje, kawiarnie i piekarnie – zaznacza Konrad Pokora.

Gdzie „zawiesisz" paragon?

  • Bar „Jesz" ,ulica Łaska 79
  • Restauracja „Pod słońcem", ulica Łaska 215
  • Kawiarnia Literacka, Plac Wolności 26
  • Cukiernia Witczak&Pokora, ulica Szkolna 14

Źródło: UM Zduńska Wola​