wersja testowa serwisu

W Zduńskiej Woli odbył się Festiwal Żonglerki. Do rywalizacji przystąpiło blisko 200 osób

Untitled
fot. MGUKS Pogoń Zduńska Wola Kobiety

W niedzielę 13 grudnia 2020 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli odbył się Festiwal Żonglerki "Sto tysięcy, może więcej", którego organizatorem był Miejsko Gminny Uczniowski Klub Sportowy "Pogoń Zduńska Wola".

Festiwal został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i w pierwotnym terminie miał się odbyć w czasie letnich wakacji na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli, ale ze względu na pandemię COVID-19 został przełożony na grudzień. Festiwal wsparł również poprzez promocję województwa łódzkiego Urząd Marszałkowski w Łodzi.

W festiwalu uczestniczyli zarówno zawodnicy Pogoni Zduńska Wola, jak również z innych zaproszonych do udziału w festiwalu klubów sportowych takich jak: MKS Zduńska Wola, Orły Zduńska Wola i Diament Zduńska Wola oraz innych klubów.

Festiwal był otwarty dla wszystkich bez względu na przedział wiekowy. W imprezie wzięło prawie 200 uczestników w następujących kategoriach: dzieci, młodzieży, kobiet, seniorów i trenerów oraz zaproszonych gości.

Każdy uczestnik w ciągu 5 minut miał możliwość sprawdzić się w żonglowaniu piłką. Głównym celem festiwalu było ustanowienie pierwszego rekordu w żonglerce, a w szczególności przekroczenia granicy 10.000 żonglerek. Jako, że impreza ma być organizowana cyklicznie co roku, następnym celem będzie pobicie aktualnego rekordu który wynosi 10.011 żonglerek.

W każdej kategorii wiekowej przyznawane były statuetki za 3 pierwsze miejsca, a w głównych kategoriach przyznawano puchary MVP festiwalu.

W kategorii: dzieci Puchar MVP z najlepszym rezultatem otrzymał Szymon Idziaszczyk (rocznik 2011), w kategorii: młodzież najlepszy wynik osiągnął Igor Skopiński (rocznik 2007), w kategorii Kobiety: najlepszym wynikiem popisała się Angelika Kajdana, kategorię seniorów wygrał Marek Witczak, a najlepiej żonglującym trenerem został Artur Górzawski.

źródło: MGUKS Pogoń Zduńska Wola Kobiety

Zobacz zdjęcia: