Najważniejsze wideo w ezd24

W Zduńskiej Woli... kręci mnie bezpieczeństwo

269-197684
fot. KPP Zduńska Wola

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowym rozsądkiem i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

Zduńskowolscy policjanci nieustannie w okresie wakacyjnym organizują spotkania z dziećmi podczas, których rozmawiają na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Poruszana jest tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym, spędzania czasu nad wodą oraz w wodzie w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, czy też w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze wciąż przypominają najmłodszym o zagrożeniach czyhających na nie w Internecie.

W ramach wakacyjnej profilaktyki, policjantka ze zduńskowolskiej komendy, zorganizowała pogadankę z uczestnikami półkolonii w Domu Kultury „Lokator", gdzie rozmawiała z dziećmi o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Głównymi tematami spotkania było bezpieczeństwo w okresie wakacji, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą. Poruszona została tematyka cyberprzemocy oraz cyber zagrożeń, na które mogą być narażone osoby małoletnie. Nie zabrakło przypomnienia podstawowych zasad z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym- między innymi dotyczącymi poruszania się rowerem, hulajnogą czy też na łyżworolkach. Najmłodszym przypomniano zasady zachowania się w przypadku napotkania agresywnego psa czy też, jak zachować się, gdy osoba obca częstuje słodkościami lub siłą próbuje wciągnąć do samochodu. Podczas przedsięwzięcia rozpowszechniano informację o trwającym konkursie organizowanym prze Komendę Główną Policji - "ARTSTYCZNY przeWODNIK". Szczegóły konkursu można znaleźć pod adresem www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda. Podczas spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe, które niewątpliwie wpływają na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz materiały informacyjne związane z bezpieczeństwem nad wodą.

Źródło: KPP Zduńska Wola