W szóstej edycji Biegu po Gminie Zduńska Wola wzięło udział 120 uczestników

bieg-0065

W szóstej edycji Biegu po Gminie Zduńska Wola wzięło udział 120 uczestników. Ten bieg różnił się od tych z poprzednich lat. Tym razem do pokonania było równe 10 km, a nie dystans 5 mil. Trasa posiada atest PZLA.

O godzinie 16.30 imprezę rozpoczęły biegi dzieci w wieku 5 – 12 lat. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 300 lub 800 m.

O godzinie 17.00 na starcie przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewicach stanęli dorośli zawodnicy. Trasa biegu miała 10km i przebiegała przez wsie Ochraniew, Janiszewice i Opiesin.

Najszybszy na trasie okazał się Tomasz Owczarek (czas 34.47). Drugi był Adam Bednorz (czas 35.27), a trzeci Grzegorz Maciaszek z klubu Rajsport Active (czas 35.33). W kategorii pań zwyciężyła Magdalena Jakóbczak (czas 42.46). Na podium stanęły także Anna Zalewska z BBL Zduńska Wola (czas 43.07) i Agnieszka Wysocka z Łódź Kocha Sport (czas 43.44).

Ponadto przyznano nagrody dodatkowe w kategorii najlepszy mieszkaniec i mieszkanka Gminy Zduńska Wola, tu kolejno zwyciężyli Damian Mikołajczyk i Oliwia Rachwalak. Najlepszym startującym strażakiem został Piotr Dąbek z OSP Brąszewice, a strażaczką Anna Kulawiecka-Mikołajczyk z OSP Janiszewice.

Zadanie pn. "VI Bieg po Gminie Zduńska Wola" zostało współfinansowane z środków Gminy zduńska Wola.

Źródło: Gmina Zduńska Wola