wersja testowa serwisu

W Kutnie powstanie park za 20 milionów złotych? Konferencja prasowa Starosty Kutnowskiego oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty

IMG_206_20210122-073722_1

W Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie odbyła się konferencja prasowa Łódzkiego Kuratora Oświaty Waldemara Flajszera.

Kurator odwiedził m.in. salę z nowoczesnymi obrabiarkami CNC. Młodzież będzie mogła kształcić się w "Staszicu" w zawodzie technik mechanik, a w Branżowej Szkole I Stopnia Nr 1 w Kutnie w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Są to zawody bardzo poszukiwane na rynku pracy w wielu zakładach produkcyjnych i usługowych w naszym regionie, w kraju i zagranicą.

W pracowni znajdują się dwie obrabiarki CNC (tokarka i frezarka) wraz z symulatorami. Nowoczesne symulatory odzwierciedlają realną pracę na obrabiarkach CNC wraz z oprogramowaniem wspomagającym komputerowe projektowanie i nadzorowanie obróbki skrawaniem.

W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli także Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Wicestarosta Marek Jędrzejczak, Senator RP Przemysław Błaszczyk, Iwona Maria-Lesiak z kuratorium oświaty, członek zarządu powiatu kutnowskiego Tomasz Walczewski oraz Agnieszka Wajgner-Matusiak, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie.

Szczegóły w poniższym materiale filmowym: