wersja testowa serwisu

W Czarnocinie przenieśli się do PRL-u! Istny wehikuł czasu przygotowała młodzież

prl
UG Czarnocin

W miniony weekend w Biskupiej Woli odbyła się uroczystość wieńcząca projekt „Jak to było …PRL". Stowarzyszenie Sami Swoi na jego realizację pozyskało fundusze z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży - Równać szanse. Przedsięwzięcie skierowane było do młodzieży, która sama wybrała taki temat projektu, pracując nad nim przez ostatnie kilka miesięcy.

Realizacja wybranego zadania polegała na zorganizowaniu spotkania dla lokalnej społeczności podczas którego młodzież zaprezentowała jak wyglądał w okresie PRL-u sklep czy też bar mleczny. 

Przygotowano pokaz pojazdów oraz przedmiotów codziennego użytku oraz pokaz mody z tamtych lat. W tle brzmiała PRL-owska muzyka, a spragnieni mogli skosztować wody sodowej z kultowego saturatora. Na wejściu wszyscy otrzymali kartki żywnościowe do wykorzystania jak za dawnych czasów, a porządku pilnowała milicja obywatelska. Gwiazdą imprezy był zespół Lady Pank w którego członków wcielili się przedstawiciele Stowarzyszenia Sami Swoi. 

- Można być dumnym z takiej młodzieży w społeczeństwie, która chce czegoś dokonać dla siebie i społeczności. Gratuluję chęci do pracy i pięknej realizacji zadania – powiedziała Sekretarz Gminy Czarnocin Honorata Krajewska uczestnicząca w spotkaniu.