wersja testowa serwisu

Ukradł samochód i spowodował kolizję. Auto porzucił w Zduńskiej Woli

Zrzut-ekranu-2020-12-01-o-11.04.51
fot. KPP Łódź Wschód

W Kruszowie 30–latek wsiadł do zaparkowanego, na terenie jednej z firm, Iveco i odjechał w nieznanym kierunku. Samochód nie należał do niego, jak się okazało został znaleziony na terenie Zduńskiej Woli, gdzie były widoczne ślady zaistniałego zdarzenia drogowego. Kiedy tuszyńscy policjanci otrzymali formację o takim zdarzeniu natychmiast zatrzymali 30 – letniego mieszkańca gminy Tuszyn. Był on nietrzeźwy a noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności oraz został ukarany mandatami za naruszenia w ruchu drogowym oraz jazdę bez uprawnień.

29 listopada policjanci z Komisariatu Policji w Tuszynie otrzymali informację, iż w nocy w Kruszowie mężczyzna dostał się do firmowego Iveco zaparkowanego na terenie jednej z firm i odjechał nim, nie otrzymując i nie pytając o zgodę właściciela samochodu. Właściciel ciężarówki znał amatora cudzego mienia i wszystkie zaistniałe okoliczności przekazał stróżom prawa.

Jak się okazało kierujący doprowadził do zdarzenia drogowego na terenie Zduńskiej Woli i porzucił samochód, który został uszkodzony. Tuszyńscy policjanci po uzyskaniu takiej informacji natychmiast dotarli do amatora cudzej własności. Jak się okazało był nim 30 – letni mieszkaniec gminy Tuszyn. W chwili wizyty mundurowych był nietrzeźwy i został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo został ukarany mandatami za naruszenia w ruchu drogowym, do których doprowadził na terenie Zduńskiej Woli oraz kierowanie samochodem bez uprawnień.

źródło: KPP Łódź Wschód