wersja testowa serwisu

Udany rok Szkolnej Kasy Oszczędności w Czechach. Do Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola trafiły cenne nagrody

3
fot. Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach

Szkolna Kasa Oszczędności działająca od ośmiu lat w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach podsumowała 2020 rok. Rok ten okazał się bardzo udany i uwieńczony został otrzymaniem trzech cennych nagród.

Pierwsza z nich to nagroda I stopnia zdobyta w Konkursie dla Szkół z okazji 85-lecia istnienia Szkolnej Kasy Oszczędności w Banku PKO BP. SKO-wicze z Czechów wzbogacili się o zestawy robotów wraz z akcesoriami do nauki programowania o wartości blisko 3 tys. zł.

Z kolei w corocznym Ogólnopolskim Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności dla szkół i nauczycieli uczniowie z Czechów zdobyli nagrodę II stopnia w wysokości 2 tys. zł. W edycji 2019/2020 nagrodzono ponad 300 placówek z całej Polski, które przygotowały elektroniczną prezentację i zaprezentowały swoje całoroczne działania związane między innymi z: edukacją ekonomiczną, promocją SKO oraz prowadzeniem bloga na platformie SzkolneBlogi.pl. Nagrodzono również opiekunów SKO - Jarosław Szewczyk i Agnieszka Besser-Krysiak otrzymali srebrne odznaki.

Ponadto w 2020 roku blog Szkolnej Kasy Oszczędności otrzymał tytuł Bloga Miesiąca za miesiąc październik. W nagrodę szkoła otrzymała bony upominkowe do Empiku na kwotę 1 tys. zł.

W ramach działalności SKO w październiku obchodzony był Tydzień Oszczędzania ze Szkolną Kasą Oszczędności. Z uwagi na fakt, że nie można było się gromadzić w większych grupach, klasy we własnym gronie zapoznały się z zasadami oszczędzania.

W minionym roku szkoła w Czechach podpisała umowę z firmą REBA, która przekazała specjalne pojemniki do zbierania baterii. Dzięki temu w V edycji konkursu zbiórki zużytych baterii w placówkach oświatowych i wychowawczych na terytorium Polski pod hasłem "Edukujemy - Pomagamy" udało się zebrać aż 45 kg baterii.

Szkolna Kasa Oszczędności w Czechach jest również organizatorem zbiórki nakrętek dla Oli. Dzięki zebranym nakrętkom zgromadzone zostaną fundusze, które pomogą niepełnosprawnej dziewczynce w zakupie potrzebnego sprzętu.

źródło: Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach