wersja testowa serwisu

Uczniowie wracają do szkół. Zostaną wyposażeni w maseczki ochronne

maseczki-od-brubeck-dla-uczniow

Uczniowie klas I-III podstawówek po długiej przerwie powrócili dziś do szkół. Będą uczyć się w podwyższonym reżimie sanitarnym. W maseczki zduńskowolskich maluchów wyposaży lokalna firma odzieżowa.

– Choć trzecia fala pandemii opada, koronawirus nadal jest groźny. Dlatego bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkół jest dla nas najważniejsze – mówił na konferencji prasowej Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki każda szkoła przygotowała własne procedury, uzależnione od liczby uczniów czy wielkości pomieszczeń, którymi dysponuje. Wszystkie placówki wyposażone są w płyn dezynfekujący. Nauczyciele będą też często wietrzyć sale, w których prowadzą zajęcia.

– Pozostaję pełen podziwu dla kadry pedagogicznej, która w czasach pandemii musi mierzyć się na zmianę z edukacją zdalną oraz pracą w szkole w warunkach obostrzeń sanitarnych – podkreślał prezydent Pokora. – Dziękuję za Wasze poświęcenie i troskę o dzieci! – mówił zwracając się do wszystkich pracowników szkół.

Naukę w zduńskowolskich podstawówkach rozpoczęło wczoraj 1241 najmłodszych dzieci. Wcześniej, bo w zeszłym tygodniu, do placówek powróciły przedszkolaki. Na jednych i drugich od jutra czekać będzie miła niespodzianka – okrywające nos i usta maseczki wielokrotnego użytku. To prezent od firmy Brubeck Global Trading, wywodzącego się ze Zduńskiej Woli producenta odzieży funkcjonalnej, m.in. dla sportowców, podróżników i żołnierzy.


– W związku z powrotem klas I-III postanowiliśmy wspomóc uczniów maseczkami wspierającymi ochronę przed koronawirusem. Otwarcie szkół w reżimie sanitarnym jest ogromnym wyzwaniem i naszym gestem chcemy pokazać, że myślimy odpowiedzialnie o lokalnej społeczności. Wraz z powrotem starszych klas dostarczymy kolejną partię maseczek. W imieniu zarządu życzę dużo zdrowia oraz optymizmu – mówił Dominik Kosuń, dyrektor zarządzający firmy Brubeck.

Ze względów bezpieczeństwa dzieci nie uczestniczyły w przekazaniu prezentu. W ich imieniu przyjął go Konrad Pokora. – Cieszę się, że przedsiębiorcy dostrzegają potrzeby zduńskowolan, zwłaszcza tych najmłodszych. Brubeck pokazuje dziś, jak prowadzić biznes w sposób zrównoważony i społecznie odpowiedzialny. W imieniu wszystkich obdarowanych dzieci i ich rodziców bardzo dziękuję menedżerom i wszystkim pracownikom firmy – mówił prezydent.

Maseczki przekazane przez Brubeck zostaną podzielone między zduńskowolskie szkoły podstawowe i przedszkola. Tam ich dystrybucją zajmą się dyrektorzy i nauczyciele.

Do szkół nadal nie wrócili uczniowie klas IV-VIII. Zgodnie z decyzjami rządu, od 17 maja rozpoczną naukę hybrydową. Jeśli sytuacja epidemiczna nie pogorszy się, do ławek wrócą 31 maja br.

Źródło: UM Zduńska Wola