Pogoń Zduńska Wola: Trzecioligowiec lepszy w sparingu

pilka-nozna-pilkarz-trawa

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem sezonu w łódzkiej IV lidze pierwszy zespół Pogoni przegrał na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z trzecioligowcem, Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:4.

Od początku podopieczni trenera Dawida Kroczka założyli wysoki pressing na żółto-zielono-czarnych. Zduńskowolanie skutecznie bronili się do 19. minuty, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Olejnika pokonał Mateusz Misiak. Kilka chwil później było już 0:2, a na listę strzelców wpisał się Kacper Dziuba. Po dwóch kwadransach goście prowadzili już 0:3, a kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Dominik Pecyna. Pomocnik Sokoła z okolic dwudziestego piątego metra huknął w samo okienko bramki zduńskowolan. Gospodarze odpowiedzieli pod koniec pierwszej odsłony. Po strzale Mikaela Idzikowskiego z rzutu wolnego futbolówka trafiła w słupek.

Po zmianie stron mecz wyrównał się. W 60. minucie po dośrodkowaniu Aleksandra Majerza bliski zdobycia gola był zawodnik testowany. Aleksandrowian od utraty bramki ustrzegła dobra interwencja Bartosza Kanieckiego. Chwilę potem akcja przeniosła się pod drugą bramkę, uderzenia Igora Kani i Dawida Przezaka zostały zablokowane przez defensorów Pogoni. W 75. minucie nieznacznie pomylił się Princewill Okachi. W ostatniej akcji goście ustalili wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową zdobył Krystian Adamiak.

Pogoń Zduńska Wola – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:4 (0:3)
Bramki: Mateusz Misiak 19, Kacper Dziuba 23, Dominik Pecyna 30, Krystian Adamiak 90+1

Pogoń Zduńska Wola: Olejnik – zawodnik testowany, Wolny, Sławiński, Swędrowski – Chmielewski, Idzikowski, Okachi, Sobczak, Konieczny – Pęciak
Grali także: Kowalski, Kucharski, Kaczmarek, Porada, Majerz

Źródło: Pogoń Zduńska Wola