Trwa rekrutacja do szkół podstawowych w Zduńskiej Woli

DSC_3816
fot. UM Zduńska Wola

Rozpoczął się nabór do szkół podstawowych w Zduńskiej Woli prowadzonych przez samorząd. Rodzice mogą już składać wnioski o przyjęcie dziecka. Rekrutacja działa w systemie elektronicznym.

26 lutego rozpoczęła się rekrutacja do szkół podstawowych w roku szkolnym 2024/2025. Prowadzona jest z wykorzystaniem elektronicznego systemu. Rodzic zakładając konto, a następnie logując się do portalu rekrutacyjnego może zapoznać się z ofertą wszystkich placówek w Zduńskiej Woli i wybrać tę, której oferta najbardziej mu odpowiada. Po zalogowaniu się i dokonaniu wyboru wystarczy tylko wydrukować dokumenty i dostarczyć je do wybranej placówki.

Rekrutacja jest prowadzona na portalu pod adresem: https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/zdunskawola/

Rekrutacja do szkół podstawowych w Zduńskiej Woli na rok szkolny 2024/2025 trwa do 8 marca 2024 r.

Dzieci i młodzież zamieszkałe w obwodzie danej szkoły mają pierwszeństwo przyjęcia do niej i odbywa się ono na podstawie zgłoszenia. Wystarczy, że rodzic zaloguje się w portalu rekrutacyjnym, wypełni formularz, wydrukuje i złoży w szkole obwodowej.

Rodzic może jednak wybrać inną placówkę, niż ta w obwodzie. Wtedy ma możliwość wyboru trzech innych placówek w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej.

Obwody szkół podstawowych w Zduńskiej Woli można znaleźć pod tym adresem: https://portal.vulcan.net.pl/jst/zdunskawola/CMS/obwody.aspx


Podczas rekrutacji do szkół podstawowych obowiązują terminy naboru. Do 8 marca do godz. 15 trzeba złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Następnie do 13 marca trwać będzie weryfikacja wniosków, a 18 marca o godz. 15 nastąpi podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym.

Po tym etapie rodzice będą mieli czas na potwierdzenie, że dziecko będzie chodziło do wybranej szkoły do 22 marca do godz. 15.

Ostateczne listy uczniów zostaną opublikowane 25 marca o godz. 15. Następnie od 3 czerwca do 31 lipca 2024 roku trwać będzie postępowanie uzupełniające.

Rekrutacja do szkoły podstawowej 2024 obejmuje dzieci, które w tym roku kończą 7 lat, czyli z rocznika 2017. Na wniosek rodziców można zapisać do pierwszej klasy także sześciolatki, które korzystały z wychowania przedszkolnego w roku poprzednim lub uzyskały pozytywną opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej. W Zduńskiej Woli zameldowanych jest około 350 dzieci z rocznika 2017.

Źródło: UM Zduńska Wola