Trwa przebudowa drogi przez Poręby do Strońska

Screenshot-2022-07-06-at-16-07-58-Trwa-przebudowa-drogi-przez-Poreby-do-Stronska
fot. Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli

W Powiecie Zduńskowolskim realizowana jest kolejna duża inwestycja drogowa. Mowa o przebudowie drogi Poręby – Piaski i dalej Piaski – Beleń – Strońsko. Nowy asfalt pojawi się na odcinku o długości ponad 6 km.

Łączny koszt tej inwestycji wynosi 13 374 489,19 zł, z czego 11 944 766,00 zł samorząd Powiatu Zduńskowolskiego pozyskał z programu „Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych", a 1 429 723,19 zł zostało zabezpieczonych na ten cel w budżecie Powiatu.

Wykonawcą robót jest firma MARTOM Mariusza Rubajczyka ze Zduńskiej Woli. Zakres inwestycji obejmuje m.in.: wymianę konstrukcji jezdni i jej poszerzenie, przebudowę odwodnienia i zjazdów, wykonanie regulacji wysokościowej ciągów pieszo-rowerowych oraz nowe oznakowanie.

– Zasadniczy etap tej inwestycji, w miejscowości Piaski, chcemy zakończyć do końca października tego roku. Takie jest założenie, jeżeli oczywiście nic niepożądanego się nie wydarzy. Całość tego zadania zaplanowaliśmy do zrealizowania do połowy maja 2023 roku – podkreśla wicestarosta zduńskowolski Wojciech Rychlik.

Wcześniej w ramach projektu „Aktywna Dolina Rzeki Warty", przy drodze Poręby – Piaski – Beleń – Strońsko, powstała ścieżka pieszo-rowerowa, a w ubiegłym roku do użytku oddany został przebudowany odcinek jezdni od miejscowości Poręby, przez las, do pierwszych zabudowań w Piaskach.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli