Najważniejsze wideo w ezd24

Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Złotej, Prostej i Karola Szymanowskiego w Zduńskiej Woli

DSC_5176
fot. UM Zduńska Wola

Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Złotej, Prostej i Karola Szymanowskiego w Zduńskiej Woli. Według zapowiedzi wykonawcy, ulicą Złotą będzie można przejechać bez korzystania z objazdu w przyszłym tygodniu. Prace będą trwały, ale kierowcom zostanie udostępniony przejazd z południa na północ.

Ruch samochodowy na ulicy Złotej w Zduńskiej Woli ma zostać przywrócony w przyszłym tygodniu. Według oceny wykonawcy prac, przez budowane tam rondo będzie można przejechać z południa na północ od 19 lipca. Do tego czasu obowiązuje objazd do ulicy Widawskiej ulicami Dolną, Paprocką i Zduńską.

Na skrzyżowaniu ulic Złotej, Prostej i Karola Szymanowskiego trwa budowa ronda. Nie zostanie jeszcze zakończona, ale ma być umożliwiony przejazd ulicą Złotą. Termin, w którym cała inwestycja w tym rejonie ma się zakończyć, to listopad 2024 roku.

Przebudowa Prostej i rondo Złota – Karola Szymanowskiego oraz przebudowa ulicy Mostowej

Prace prowadzone są w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Poprawa układu komunikacyjnego poprzez przebudowę dróg gminnych w Zduńskiej Woli". W jej ramach przewidziano przebudowę ul. Prostej wraz z przebudową ulic Karola Szymanowskiego i Złotej oraz przebudowę ul. Mostowej wraz z drogą dojazdową, rozbiórką i budową przepustu na rowie D-2.

Na skrzyżowaniu ulic Złotej, Prostej i Karola Szymanowskiego zaprojektowano rondo czterowlotowe o średnicy 22 m. W ramach inwestycji trwa też przebudowa ulicy Karola Szymanowskiego. Po stronie południowej będzie chodniki oraz ciąg pieszo – rowerowy z kostki betonowej pomiędzy ulicą Paprocką a Leopolda Staffa. Po północnej stronie jezdni się ciąg pieszo – rowerowy.


Po obu stronach ulicy będą miejsca postojowe o układzie równoległym i prostopadłym. Skrzyżowania ulic Jarosława Iwaszkiewicza, Leopolda Staffa, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zostaną wykonane w postaci wyniesionych tarcz. Także wlot ulicy Juliana Tuwima zostanie wykonany jako wyniesiony.

W ramach zadania mieści się też przebudowa ul. Prostej na odcinku od ul. Wilczej do Złotej oraz budowa pasażu od ul. Karola Szymanowskiego do ul. Dolnej.

Przebudowa ul. Mostowej obejmuje także przebudowę przepustu, odtworzenie parkingu nad przepustem, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę jezdni, budowę nowych chodników i zjazdów, budowę zatok postojowych, przebudowę słupów elektrycznych i przebudowa drogi dojazdowej do ogródków działkowych.

Roboty wykonuje zduńskowolska firma Zakład Usług Komunalnych S.C. Barbara i Jarosław Pabich. Zgodnie z warunkami umowy, prace powinny być wykonane do 15 listopada 2024 roku. Łączny koszt inwestycji to 14 mln 844 tys. 321,87 zł, z czego miasto pozyskało 12 mln 65 tys. zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Źródło: UM Zduńska Wola