Tragiczny wypadek w Zduńskiej Woli. Nie żyje 90-letnia kobieta

269-181893
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Do śmiertelnego wypadku doszło w Zduńskiej Woli na ulicy Sieradzkiej. 90-letnia piesza, została potrącona przez pojazd ciężarowy. W wyniku poniesionych obrażeń, zmarła w szpitalu. Okoliczności tragicznego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci ze Zduńskiej Woli.

10 listopada 2023 roku, o godzinie 12:00, dyżurny zduńskowolskiej komendy otrzymał zgłoszenie, ze na ulicy Sieradzkiej w Zduńskiej Woli, doszło do wypadku drogowego. Policjanci na miejscu ustalili, że 90-letnia mieszkanka powiatu zduńskowolskiego, chciała przejść na drugą stronę ulicy poza przejściem dla pieszych.

- Starała się to zrobić przechodząc między autami, które chwilowo zatrzymały się w korku. Kobieta wyszła na drogę, przed stojący pojazd ciężarowy. Kierowca nie widząc, że przed maska auta idzie pieszy - ruszył za poprzedzającymi go samochodami. Przednim lewym kołem zahaczył o kobietę. 90-latka przytomna, z obrażeniami została przetransportowana LPR do szpitala, gdzie zmarła - relacjonuje sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk. - Pamiętajmy - nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku i rozwagi, zarówno pieszych, jak i kierujących pojazdami.

Zobacz zdjęcia: