Tragiczny wypadek w gminie Pątnów. Nie żyje 71-letni traktorzysta

264-194556
fot. KPP Wieluń

Wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym śmierć poniósł 71-letni traktorzysta. Apelujemy o rozwagę podczas wykonywania prac polowych.

Do zdarzenia doszło 15 maja 2024 roku na jednej z działek rolnych w miejscowości Bieniec w gminie Pątnów. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów 71-latek kierując ciągnikiem rolniczym zetor przewoził na przyczepie baloty. Podczas zjazdu ze wzniesienia pojazd przewrócił się. 71-letni traktorzysta z obrażeniami ciała trafił do placówki medycznej. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu następnego dnia. Obecnie dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego przez prokuratora śledztwa.

W związku z trwającymi pracami polowymi na drogach pojawiły się ciągniki i inne maszyny rolnicze. Poruszanie się takim sprzętem wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia. Zanim wyruszymy ciągnikiem czy maszyną rolniczą do pracy, upewnijmy się, że są one sprawne i kierowanie nimi nie zagraża bezpieczeństwu. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności. Aby nie dochodziło tragicznych w skutkach zdarzeń, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki! Chwila naszej nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Źródło: KPP Wieluń