Najważniejsze wideo w ezd24

Tragiczny skutek pożaru w Widawie. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki

336531350_585848853479694_3038268561877999023_n
fot. KP PSP w Łasku

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar domku letniskowego w Widawie. Niestety podczas akcji ujawniono zwłoki mężczyzny, który zamieszkiwał w nieruchomości. Teraz policjanci z Łasku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru domku letniskowego, w wyniku którego śmierć poniósł 59-letni mężczyzna.

17 marca około godz. 2:40 dyżurny łaskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze, który miał miejsce w domku letniskowym na jednej z posesji w Widawie. Podczas akcji gaśniczej strażacy ujawnili zwłoki 59-letniego mężczyzny, który tam zamieszkiwał. 

- Na miejscu po zakończonym gaszeniu pożaru pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z łaskiej komendy. Strażacy z grupy operacyjnej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej z Łasku wstępnie określili, że przyczyną pożaru najprawdopodobniej mogło być zaprószenie ognia. Dokładne okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach zdarzenia ustali prowadzone postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łasku - przekazuje Katarzyna Staśkowska z łaskiej policji.

Jak przekazuje nam rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Łasku w momencie odnaleziona zwłok 59-latka ciało było na tyle zwęglone, że nie było możliwości identyfikacji. 

Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez 59-latka. 
Zobacz zdjęcia: