wersja testowa serwisu

Tragiczny początek tygodnia, dwie ofiary śmiertelne w zdarzeniu drogowym w Bęczkowicach

wypadek-rower-2
fot. ilustracyjne

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 19 października 2020 roku po godzinie 6:00 w miejscowości Bęczkowice (gm. Łęki Szlacheckie). W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły dwie mieszkanki powiatu.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, kierujący Audi A6 jadąc od strony Trzepnicy w kierunku miejscowości Bęczkowice, nie zachowując ostrożności, najechał na tył rowerów jadących w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły kierujące jednośladami mieszkanki powiatu w wieku 66 i 72 lat. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Jesienna aura, mgły, opady deszczu i liście na jezdni powodują pogorszenie widoczności. Pamiętajmy, aby niezależnie od obowiązujących przepisów zawsze dostosować prędkość do warunków drogowych i własnych umiejętności - apelują mundurowi.