Sześć goli i remis Pogoni z beniaminkiem

60542CC0-30CB-4708-86E2-693A0A092755

W spotkaniu 18. kolejki łódzkiej czwartej ligi, pierwszy zespół Pogoni zremisował na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, Jutrzenką Drzewce 3:3. Z uwagi na kwarantannę, którą przechodzi trener Michał Bistuła, w rolę grającego trenera zmuszony był wcielić się Rafał Porada.

Środowe spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 8. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowaną z lewej strony boiska futbolówkę głową strącił Cezary Dominiak i otworzył rezultat spotkania. Kilka chwil później było już 2:0, bowiem kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Damian Kopa.

Żółto-zielono-czarni kontaktowego gola zdobyli w 30. minucie, gdy do zagranej wzdłuż pola karnego piłki dopadł Mateusz Broź. Napastnik Pogoni zdecydował się na uderzenie w kierunku bliższego słupka, zaskakując golkipera miejscowych. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Princewill Okachi.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków Pogoni, jednak zduńskowolanie nie zdołali stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywala. W 59. minucie, do prostopadłego podania dopadł Dominiak i w sytuacji sam na sam z Jakubem Kowalskim podwyższył wynik spotkania. Ten sam zawodnik mógł rozstrzygnąć losy meczu kilka chwil później, gdy ponownie stanął „oko w oko" z bramkarzem Pogoni, tym razem trafił jednak w poprzeczkę.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 69. minucie, gdy po zagraniu w „uliczkę" w pole karne Jutrzenki wpadł Broź. Najskuteczniejszy strzelec Pogoni był nieprzepisowo powstrzymywany przez bramkarza beniaminka i arbiter Wojciech Aleksandrowicz wskazał na „wapno". Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany. Do ostatnich minut meczu obie drużyny chciały przechylić szale zwycięstwa na własną korzyść, jednak ostatecznie musiały się one zadowolić podziałem punktów.

Jutrzenka Drzewce – Pogoń Zduńska Wola 3:3 (2:2)
Bramki: Cezary Dominiak 8, 59, Damian Kopa 13 – Mateusz Broź 30, 69-karny, Princewill Okachi 45

Pogoń Zduńska Wola: Kowalski – Kaczmarek, Porada, Sławiński, Budka – Szyc (57. Idzikowski), Swędrowski, Okachi, Sobczak, Chmielewski - Broź