Stellarnotes i Echo Rodu w Zduńskiej Woli. Klimatyczny koncert zaproponował publiczności powrót do korzeni

DSC05822-Copy
fot. UM Zduńska Wola

Na kameralnej scenie Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli wystąpili Stellarnotes z gościem specjalnym Aleksandrą Zawłocką oraz Echo Rodu. Klimatyczny koncert zaproponował publiczności powrót do korzeni.

Początek wiosny zaakcentowano w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli koncertem Stellarnotes z gościem specjalnym Aleksandrą Zawłocką oraz grupy Echo Rodu. To propozycja powrotu do korzeni, poszukiwania dawnych melodii, brzmień i spotkanie z duchem natury. Słowiański folklor połączony z nowoczesnymi brzmieniami zagościł w sali kameralnej w piątek, 22 marca.

Stellarnotes (zduńskowolanin Maciej Szustak) z Aleksandrą Zawłocką zabrał publiczność w muzyczną podróż do korzeni w formacie One Man Band. To poszukiwanie dawnych melodii, brzmień i spotkanie z duchem natury.

Stellarnotes swoją muzyką przypomina o starych zwyczajach, jednocześnie wplatając je w harmonie i brzmienia współczesności. To energetyczne połączenie dawnej liry smyczkowej z gitarą elektryczną, sazu z beatboxem, które zabiera nas w szamański świat.

Echo Rodu to projekt muzyczny powstały w ostępach dzikich gór. Harmonijne wibracje niesione w organicznych brzmieniach śpiewów oraz dawnych instrumentów: słowiańskiej harfy, liry korbowej, bębnów i innych. Łączy słowiański folklor i plemienne rytmy ze współczesnością, bujającą elektroniką inspirowaną odgłosami przyrody. Całość zanurza w mistycznej aurze prastarych rytuałów i transowych tańców.

Koncert zorganizowano w ramach inicjatywy eksperyment.projekt w Miejskim Domu Kultury. To działanie promujące i organizujące wydarzenia muzyczne w Zduńskiej Woli. Projekt ma za zadanie wypełniać lukę gatunkową w naszym mieście oraz jego okolicach poprzez tworzenie przestrzeni do odkrywania muzyki, po którą nie sięgamy na co dzień.

Źródło: UM Zduńska Wola