Spotkanie z twórczością Wisławy Szymborskiej

20231005_173339-1-Copy
fot. Daria Wojciechowska

W roku Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki i noblistki, zduńskowolanie zorganizowali spotkanie zatytułowane "Zagadki egzystencjalne w twórczości Wisławy Szymborskiej".

100-lecie urodzin polskiej noblistki, w roku ustanowionym przez Sejm rokiem Wisławy Szymborskiej w Zduńskiej Woli uczczono spotkaniem zatytułowanym „Zagadki egzystencjalne w twórczości Wisławy Szymborskiej".

Poetyckie, nostalgiczne spotkanie z książką, poezją i teatrem odbyło się w Kawiarni „Literackiej" w Miejskim Domu Kultury „Ratusz" w Zduńskiej Woli.

Aktorzy „Teatru po godzinach" wraz z Edytą Kuldą, goście z zaprzyjaźnionych instytucji kultury i urzędów, poeci z Sieradza i Szadku oraz Członkowie Klubu Literackiego „Topola" prezentowali wiersze polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej.

– „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej", to trzydzieści wierszy czytanych przez poetów, młodzież i nauczycieli oraz jeden przez autorkę – nagranie odtworzone plus cztery śpiewane wiersze między innymi przez Zbigniewa Zamachowskiego z muzyką Zbigniewa Preisnera – mówi Anna Andrych, zduńskowolska poetka, Topolanka, inicjatorka spotkania.

Źródło: UM Zduńska Wola