Najważniejsze wideo w ezd24

Spotkanie dzielnicowej i mieszkańców DPS Przatówek

269-196278
fot. KPP Zduńska Wola

Policjantki spotkały się z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Przatówku. Rozmawiano o bezpieczeństwie podczas pobytu poza ośrodkiem. Ważnym momentem było rozdanie opasek silikonowych, dzięki którym podopieczni nie pozostają anonimowi. W przypadku zdarzenia z udziałem osoby, która zapomniała lub nie potrafi powiedzieć kogo powiadomić i gdzie mieszka, można z opaski odczytać, adres oraz telefon kontaktowy.

Żółte i zielone opaski są ozdobą na nadgarstkach. Są silikonowe i dzięki temu można je nosić cały czas, nie martwiąc się o uszkodzenie. Wodoodporne, łatwe do utrzymania w czystości. Każdy mieszkaniec placówki, otrzymał taką opaskę. Służy ona do identyfikacji w momencie zaginięcia pensjonariusza lub wypadku z jego udziałem. Szczególnie ważną rolę odgrywa w przypadku noszenia jej przez mobilnych mieszkańców placówki. Jest na niej adres oraz numer telefonu do placówki.

Policjantki tłumaczyły jak ważne jest ich noszenie. Przypomniały również o zachowaniu bezpieczeństwa podczas spacerów i wycieczek po lesie.

Zakup opasek został sfinansowany z budżetu DPS Przatówek.

Źródło: KPP Zduńska Wola