Sparingowa przegrana Pogoni Zduńska Wola

150229106_1574631096259538_1807853431570494530_n

W swoim drugim meczu kontrolnym w zimowym okresie przygotowawczym pierwszy zespół Pogoni przegrał na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z ligowym rywalem, Zjednoczonymi Stryków 1:3. Bramkę dla żółto-zielono-czarnych zdobył Paweł Lipski.

Sobotnia konfrontacja zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla przyjezdnych, którzy objęli prowadzenie już w 5. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, największym sprytem wykazał się Tomasz Lenart i wpakował futbolówkę do siatki. Gospodarze odpowiedzieli w 28. minucie, także po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu Princewilla Okachiego piłka trafiła do Aleksandra Majerza, który wyłożył ją Pawłowi Lipskiemu, a ten z kilku metrów pokonał Kamila Tyburskiego. Tuż przed przerwą goście ponownie objęli prowadzenie, wykorzystując kontratak. Po zagraniu z prawego skrzydła Chruściela pokonał Łukasz Ściślewski.

W drugiej odsłonie oba zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych okazji, jednak padł tylko jeden gol. Kapitalnym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Patryk Nouri, ustalając rezultat meczu.

Pogoń kolejny mecz kontrolny rozegra w nadchodzącą środę (17 lutego). Podopieczni trenera Rafała Bartona zmierzą się z ŁKS III Łódź. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku przy ul. Minerskiej w Łodzi. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godz. 18:30.

Pogoń Zduńska Wola – Zjednoczeni Stryków 1:3 (1:2)
Bramki: Paweł Lipski 28' – Tomasz Lenart 5', Łukasz Ściślewski 40', Patryk Nouri 79'

Pogoń Zduńska Wola: Chruściel – Bartos, Porada, Lipski, zawodnik testowany – Chmielewski, P. Kaczmarek, Swędrowski, Okachi, Majerz – Idzikowski
Grali także: Budka, Kaleta, zawodnik testowany, J. Kaczmarek, Konieczny

źródło: Pogoń Zduńska Wola