Śmiertelny wypadek na obwodnicy Bełchatowa: Skoda uderzyła w TIRa. Scania zapłonęła, nie żyje kierowca osobówki [Foto]

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Bełchatowa: Skoda uderzyła w TIRa. Scania zapłonęła, nie żyje kierowca osobówki [Foto]
KPP Bełchatów/ redakcja

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej 74. Na obwodnicy Bełchatowa, kilkaset metrów za zjazdem od strony Kluk, doszło do zderzenia ciężarówki z osobówką. Kierowca Skody poniósł śmierć na miejscu. W tej chwili przejazd obwodnicą jest całkowicie zablokowany. Policja kieruje na objazdy przez Bełchatów.

Do śmiertelnego wypadku doszło tuż po godzinie 7.00 rano w czwartek, 23 maja. Ze wstępnych informacji wiemy, że kierowca zestawu Scania poruszał się obwodnicą w kierunku Wrocławia. W prawidłowo jadący pojazd uderzyła osobowa Skoda, która jechała w przeciwnym kierunku. 

- Po uderzeniu osobowego pojazdu w bok ciężarówki Scania stanęła w płomieniach. Za kierownicą ciężarowego pojazdu siedział 61 - letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, szcześliwie zdążył się oswobodzić i wyszedł z pojazdu. Kierowca Skody poniósł śmierć na miejscu - w tej chwili nie znamy danych tej osoby - przekazała nam nadkom. Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów. 

Na ten moment nie wiadomo też co było przyczyną, że kierowca osobówki zjechał na przeciwległy pas obwodnicy. Wiemy za to, że kierowca ze Scanii nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

W tej chwili na miejscu zdarzenia pracuje osiem zastępów straży pożarnej, policja i prokurator pod nadzorem którego będzie prowadzone dochodzenie mające wyjaśnić wszelkie okoliczności tragedii.

[AKTUALIZACJA] - godzina 14.15

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że w bok samochodu ciężarowego, z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn, uderzył kierowca skody, jadący z przeciwnego kierunku. Bezpośrednio po zderzeniu pojazdów ciężarówka stanęła w płomieniach. W wyniku obrażeń odniesionych na skutek wypadku, śmierć na miejscu poniósł 46-letni kierowca skody. Samochodem ciężarowym kierował 61-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci. Śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, zabezpieczyli ślady związane z wypadkiem. Droga w tym miejscu wciąż jest zablokowana, ruch odbywa się drogą przez Bełchatów - przekazuje nadkom. Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów. 

Relacja wideo z miejsca zdarzenia na Facebooku EBE24.net  >>> TUTAJ

Zobacz zdjęcia: