Śmiertelny wypadek na DK 74 w gminie Sulejów. Po czołowym zderzeniu ciężarówki z osobówką zginął 64-latek [Foto]

jaksonek
KSRG OSP Dąbrowa nad Czarną

Śmiertelny wypadek w powiecie piotrkowskim. Na drodze krajowej 74 w miejscowości Jaksonek w gminie Sulejów doszło do czołowego zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym. Wypadku nie przeżył jeden z kierowców. Mężczyzna miał 64 lata.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 28 marca. Była godzina 15.34, kiedy służby otrzymały informacje o zdarzeniu. Na miejsce zadysponowano patrole policji, straży pożarnej i pogotowania ratunkowego - szybko do akcji skierowano także załogę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń,kierujący pojazdem marki Hyundai, jadąc od strony Kielc w kierunku Sulejowa, w pewnym momencie, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na przeciwległy pas, a następnie zderzył się z pojazdem ciężarowym z naczepą. Siłą uderzenia była tak duże, że oba samochody wypadły poza pas drogowy. 

- W wyniku poniesionych obrażeń, pomimo przeprowadzonej reanimacji kierujący Hyundaiem poniósł śmierć na miejscu – mówi Izabela Gajewska z piotrkowskiej komendy.

Na miejscy pracowały cztery zastępy straży pożarnej (KSRG OSP Dąbrowa nad Czarną, KSRG OSP Sulejów, 2 zastępy JRG Piotrków Trybunalski), LPR oraz patrole policji z Sulejowa oraz Piotrkowa Trybunalskiego.

Wklej tutaj kod osadzenia...