Skuteczne działania policjantów ze Zduńskiej Woli. Zatrzymali kilkadziesiąt poszukiwanych osób

pexels-kindel-media-7773262

Poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości to jedno z głównych zadań zduńskowolskich policjantów. Niemal każdego dnia, funkcjonariusze zatrzymują osoby będące w zainteresowaniu policji, sądu czy prokuratury. W styczniu przekonało się o tym 28 osób, które zostały zatrzymane z polecenia sądu.

Działania te, w każdym przypadku są inne. Policjanci muszą w odpowiedni sposób dostosować swoje czynności i metody, aby skutecznie wytropić i zatrzymać poszukiwanego. 

- Zatrzymywaniem osób poszukiwanych oraz ukrywających się przed organami ścigania lub wymiarem sprawiedliwości w zduńskowolskiej komendzie zajmują się nie tylko policjanci Wydziału Kryminalnego, ale również Referatu Dzielnicowych, Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, a także Wydziału Ruchu Drogowego - mówi sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk.

W styczniu 2023 roku, policjanci wykonując polecenia sądu, zatrzymali 28 osób do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymane osoby były poszukiwane przez sąd, w związku z popełnionymi wykroczeniami oraz przestępstwami. 

- Zostało zatrzymanych 21 mężczyzn i 6 kobiet, a także jedna osoba nieletnia, która trafiła do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 15 osób zostało decyzją sądu zatrzymanych za nieuregulowanie mandatów oraz innych grzywien zasądzonych przez sąd - kontynuuje rzeczniczka zduńskowolskiej policji.

Poniżej kilka przykładów, dlaczego sąd zdecydował o karze pozbawienia wolności:

- 3 stycznia, w Szadku zatrzymano 51-letniego mężczyznę, który zgodnie z decyzją sądu, został doprowadzony na 6 miesięcy do zakładu karnego. W kwietniu 2022 roku, kierował seatem mając 1,9 promila alkoholu w organizmie. Nie wywiązał się z nałożonej kary i za lekceważenie decyzji sądu, został przewieziony do zakładu karnego.

- 4 stycznia policjanci drogówki, zatrzymali na ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli, 56-letniego rowerzystę, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że jest poszukiwany za dokonanie rozboju. Z rowerowej wycieczki, trafił za kraty na 1 rok i 2 miesiące.

- 17 stycznia dzielnicowi zatrzymali 23-letnią zduńskowolankę. Kobieta zamiast uiścić opłatę za mandat, który dostała za dokonanie kradzieży, wolała tego nie robić. Sąd zdecydował, że karą zastępczą będzie pobyt w Zakładzie Karnym w Łodzi, gdzie spędzi 16 dni.

- 20 stycznia policjanci zatrzymali 45-letnią szadkowiankę, która między innymi w Łodzi dokonała kradzieży. Sąd zdecydował, że 45-latka będzie odbywała karę pozbawienia wolności przez 6 miesięcy.

- 23 stycznia, została zatrzymana 50-letnia mieszkanka gminy Zduńska Wola. Sąd zdecydował o pozbawieniu jej wolności na 140 dni, z powodu nie uiszczenia kary grzywny i opłat sądowych za popełnione przez kobietę w kwietniu 2021 roku przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości – miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Syn 50-latki okazał dowód wpłaty i dzięki temu uwolnił ją od kary pozbawienia wolności.

- 29 stycznia, policjanci zatrzymali dwóch zduńskowolan 38 i 46-latka, którzy za popełnione wymuszenia rozbójnicze, odbędą kary pozbawienia wolności: 46-latek na 2 lata i 6 miesięcy, a 38-latek na prawie 3 lata.

- Ciężka i wytrwała praca funkcjonariuszy operacyjnych, nie umundurowanych i nie widocznych na ulicach, jak i tych w mundurach sprawia, że mieszkańcy naszego powiatu mogą czuć się bezpieczni - podkreśla sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk.