wersja testowa serwisu

Skierniewiccy policjanci ostrzegają: Koniec taryfy ulgowej za niestosowanie się do obostrzeń pandemicznych

249-140028
fot. KMP w Skierniewicach

Skierniewiccy policjanci, często wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości ludzi, czy środkach transportu publicznego. Sprawdzają również osoby przebywające na kwarantannie pod kątem jej prawidłowego przestrzegania.

Od ponad półtora roku trwa walka ze światową pandemią Covid-19. Obok medyków na polu walki z wirusem, stoją służby mundurowe. Policjanci każdego dnia sprawdzają, jak osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są duże obiekty handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska.

- Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką. Każdego dnia na terenie całego kraju a także na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach, policjanci ujawniają przypadki niestosowania się do tych obostrzeń, za które nakładają mandaty, kierują wnioski do sądu lub stosują pouczenia. Po wielu miesiącach upominania osób, które nie stosują się do obostrzeń, taryfa ulgowa kończy się. Policjanci będą coraz częściej nakładać mandaty karne za brak maseczek. Apelujemy zatem o przestrzegania obowiązujących przepisów dla dobra nas wszystkich! - mówią policjanci. - Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami. Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Funkcjonariusze przypominają, że usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać maseczką m.in.:

*w autobusie, tramwaju i pociągu,
*w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
*w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba że pracodawca postanowi inaczej),
*w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
*w kinie i teatrze,
*u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
*w kościele i szkole, na uczelni
*w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

Mundurowi, często wspólnie z pracownikami sanepidu, w związku z epidemią COVID-19, nadal będą kontrolować miejsca objęte obostrzeniami. W przypadku ich lekceważenia będą stosowane restrykcje w postaci mandatów karnych lub kierowania wniosków o ukaranie do sądu.

źródło: KMP w Skierniewicach