wersja testowa serwisu

Seniorka ze Zduńskiej Woli oszukana metodą "na wnuczka". Straciła oszczędności życia

Seniorka ze Zduńskiej Woli oszukana metodą "na wnuczka". Straciła oszczędności życia

W regionie działają oszuści. Apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i przypominanie o nich naszym bliskim. Mieszkanka Zduńskiej Woli straciła oszczędności życia. Dała się oszukać metodą „na wnuczka".

Przestępcy działają niezmiennie tym samym systemem od lat. Dzwonią do seniorów, podają się za wnuczka lub bratanka, proszą znanych z dobroci serca seniorów o pieniądze, które rzekomo mają uchronić ich od odpowiedzialności karnej za spowodowanie wypadku drogowego. Taka sytuacja miała miejsce 18 listopada 2021 roku.

- Zduńskowolanka odebrała telefon, w którym usłyszała głos mężczyzny podającego się za wnuczka. Twierdził, że spowodował wypadek w którym została pokrzywdzona ciężarna kobieta. Powiedział, że potrzebuje pieniądze na kaucję, by uniknąć odpowiedzialności. Emerytka uwierzyła i w taki sposób straciła wszystkie oszczędności - informują mundurowi.

Tego samego dnia, przestępcy dzwonili do innych zduńskowolan. Dziesięciu seniorów nie dało się oszukać. Ich czujność i podejrzliwość spowodowały, że oszuści nie osiągnęli zamierzonego celu. Odmówili wpłacenia pieniędzy, nie podjęli żadnej współpracy z fałszywymi wnuczkami. Zachowanie tych dziesięciu seniorów wskazuje, że świadomość starszych osób o zagrożeniach ze strony oszustów wzrasta.

Zduńskowolska Policja zwraca się z apelem - informujmy naszych rodziców i dziadków, że są osoby które wykorzystują ludzką życzliwość. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na osoby które mieszkają samotnie, nie tylko na naszych rodziców i dziadków, ale również na sąsiadów.