Schronisko w Czartkach nadal będzie opiekowało się bezdomnymi zwierzętami odłowionymi w Zduńskiej Woli

Zrzut-ekranu-2023-12-6-o-11.41.12
fot. UM Zduńska Wola

Schronisko w Czartkach będzie opiekowało się bezdomnymi zwierzętami odłowionymi w Zduńskiej Woli przez kolejny rok. Zapewni im schronienie i opiekę weterynaryjną. Miasto powierza psy i koty instytucji wybranej w przetargu.

Samorząd powierzy opiekę nad bezdomnymi zwierzętami odłowionymi z terenu miasta Zduńska Wola schronisku, które do tej pory zajmowało się czworonogami. Przytulisko i hotel dla zwierząt domowych Funny Pets w Czartkach zostało wybrane w przetargu na utrzymanie i zapewnienie opieki weterynaryjnej bezdomnym psom i kotom. Zajmować się będzie znajdami do końca 2024 roku.

Funny Pets w Czartkach będzie zobowiązane do zapewnienia bezdomnym zwierzętom odpowiednich warunków oraz wyżywienia. Ma także zająć się zapewnieniem opieki lekarza weterynarii bezdomnym zwierzętom. To między innymi podawanie szczepionek profilaktycznych, czy szczepienie przeciwko wściekliźnie. Psy, które trafiają do schroniska otrzymują także chipy identyfikujące zwierzę.

Zadaniem przytuliska jest także odławianie bezdomnych zwierząt na zlecenie miasta. Ma też obowiązek poszukiwania i pozyskiwania osób chętnych do zaopiekowania się bezdomnymi zwierzętami, czyli do adopcji.

Na stronie internetowej schroniska dostępne są informacje o zwierzętach ze Zduńskiej Woli, które można przygarnąć. Zdjęcia i opisy dostępne są pod tym adresem: https://funny-pets.pl/nasze-ogonki?query=Podopieczny%20Miasto%2FGmina__Zdu%C5%84ska%20Wola

Osoby, które chcą przygarnąć psa lub kota ze schroniska, powinny być do tego przygotowane. Dlatego w Czartkach proszone są o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Pytania w niej dotyczą między innymi motywacji do wzięcia czworonoga do domu, warunków mieszkaniowych, jak długo pies będzie przebywał w domu sam i czy przyszły opiekun zdaje sobie sprawę z tego, jakie są koszty utrzymania zwierzęcia.

Przytulisko ma obecnie pod opieką ponad 100 psów oraz ponad 20 kotów pochodzących z terenu Zduńskiej Woli. Roczny koszt utrzymania zwierząt, które nie mają właścicieli i musi opiekować się nimi miasto, w 2024 roku wyniesie około 1,6 mln zł.

Źródło: UM Zduńska Wola